Główna » Żarówki dekoracyjne – dlaczego to dobry pomysł?

Żarówki dekoracyjne – dlaczego to dobry pomysł?

  • Styl

Szukając pomysłów na udekorowanie swojego mieszkania bardzo często inspirujemy się różnymi niespotykanymi pomysłami. Tymczasem niekiedy najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Dziś napotkamy mnóstwo ciekawych rozwiązań, które znacząco ubarwią i upiększą wnętrze.

Jak wykorzystać żarówkę?

Żarówki kojarzą się nam się jako zwykłe przedmioty bez szczególnej wartości. Jeszcze niedawno niewiele osób uznawało, że można coś z nich wyczarować i je przerobić. Dziś wielu nie wyobraża sobie bez nich swojego salonu czy innych pomieszczeń.

Żarówki dekoracyjne mogą doskonale upiększyć nasze mieszkanie. Pięknie sprawdzają się w salonie, ale także w innych pokojach, a nawet w kuchni. To może być zaskoczenie, jednak dzięki nim kuchnia nabiera nieco artystycznego charakteru.

Ostatnimi czasy prawdziwą furorę robią tzw. żarówki Edisona. Mają nieco fabryczny charakter i doskonale pasują do wnętrz, do których chcemy wprowadzić nieco loftowego klimatu. Wyróżniają się dużą spiralą oraz mocnym gwintem. Zazwyczaj jest to gwint o oznaczeniu E27, który jest teraz najbardziej popularny na rynku, ze względu na swoją kompatybilność z większością lamp na rynku.

Obecnie warto też zdecydować się na wkręcenie żarówek o nietypowej formie butelek. To efektowne rozwiązanie, pasujące szczególnie do morskich klimatów i jasnych barw. Również okrągłe żarówki dekoracyjne, przypominające kule, mogą nadać nieco przytulności naszym wnętrzom, a co za tym idzie, także więcej światła.

Pamiętajmy jednak, że żarówki doskonale sprawdzają się nie tylko we wnętrzach, ale także jako element dekoracyjny ogrodu. Żarówki dekoracyjne można umieścić na przykład na drzewie, na mocnych drucikach. To świetny pomysł na letnie wieczory.

Gdzie znajdziemy takie żarówki?

Obecnie wiele sklepów oferuje szeroki wybór żarówek dekoracyjnych. Warto jednak sprawdzać też internetowe sklepy, bowiem znacznie częściej możemy trafić na okazyjne ceny i ciekawe kształty żarówek. Większy wybór żarówek to bardzo istotna kwestia, zwłaszcza w przypadku żarówek dekoracyjnych. Dzięki temu możemy dopasować kształt żarówki do naszych potrzeb. W sklepach znajdziemy także diodę LED, dziś bardzo popularną i dobrą dla środowiska. Pamiętajmy, że taka żarówka starczy nam na znacznie dłuższy czas oraz jest znacznie zdrowsza dla środowiska. Warto zatem korzystać z tego rozwiązania świadomie.

Żarówki dekoracyjne to doskonały pomysł na nadanie swojemu wnętrzu odpowiedniego klimatu. Są dowodem na to, że nie potrzeba wcale wielu elementów dekorujących. Wystarczy prosta żarówka o ciekawym kształcie. Z pewnością będzie pięknie komponować się w każdym wnętrzu.

Materiał Partnera

Photo by iSAW Company from Pexels

Podziel się: