Główna » Świece zapachowe mogą być jednocześnie dekoracją wnętrz – postaw na te w szkle!

Świece zapachowe mogą być jednocześnie dekoracją wnętrz – postaw na te w szkle!

Urządzając mieszkanie bardzo istotne znaczenie mają różnego typu, urokliwe dodatki i dekoracje. Pokaźnych rozmiarów i bogate w barwy lub też niewielkie i subtelne, ozdoby we wnętrzach decydują o jego charakterze i stanowią przysłowiową kropkę nad i. Wbrew pozorom wybór odpowiednich dekoracji nie jest wcale taką prostą sprawą. Wśród ozdób wnętrzarskich są jednak też takie, które doskonale odnajdą się w każdym pomieszczeniu.

Uczta dla zmysłu powonienia w naszym domu

Niezwykłą uniwersalnością cechują się przede wszystkim różnego rodzaju świece zapachowe. Najbardziej eleganckie z nich są obudowane szkłem. Jest to wybór idealny zwłaszcza dla osób, którym zależy na świeżym, relaksującym zapachu w mieszkaniu. Aromatyczne świece mogą być alternatywą dla kominków zapachowych i stanowić istotny element aromaterapii. Do wyboru mamy rozmaite zapachy świec. Najbardziej popularne są świece o delikatnym zapachu wanilii, lawendy lub cynamonu. Świece zapachowe idealnie sprawdzają się w łazience zwłaszcza podczas zbawiennej kąpieli po ciężkim dniu w pracy. W mieszkaniu przepełnionym naszym ulubionym aromatem łatwiej odpoczywamy i zapominamy o problemach.

Unikalne i nastrojowe dekoracje wnętrz

Świece zapachowe w szkle są szczególnie bardzo popularne w okresie świątecznym. Trudno właściwie wyobrazić sobie dekorację stołu świątecznego i spożywanie kolacji bez towarzyszących nam klimatycznych świec. Szkło, w którym znajduje się świeca może być tradycyjne, przezroczyste lub też udekorowane rozmaitymi wzorami. W pierwszym przypadku najbardziej atrakcyjne są świece złożone z kolorowych warstw. Jeśli chodzi natomiast o szkło dekorowane to w tym przypadku wybierać możemy spośród niezwykle różnorodnej oferty kolorystycznej oraz tematycznej. Nie można jednak zapominać o niewielkich, jednokolorowych świecach zapachowych w przezroczystym szkle, które ustawione jedna obok drugiej w dość dużej ilości nadają wnętrzu niewyobrażalnie subtelny i intymny charakter. W pomieszczeniach tradycyjnych doskonale prezentują się świece zapachowe umieszczone w szklanych, przezroczystych słoikach. W stylizacjach modernistycznych o surowym klimacie najlepiej odnajdą się aromatyczne świece w szkle w wydaniu ekskluzywnym. W tych przypadkach świece są umieszczone w designerskim, czarnym lub białym szkle i są dodatkowo zdobione srebrnymi lub złotymi dodatkami oraz modnymi napisami. Popularne są świece w szkle stylizowane na flakony z perfumami oraz z luksusowymi, oryginalnie dekorowanymi wieczkami o rozmaitych kształtach. Bywa, że na świece w szkle nakładane są unikatowe, atrakcyjne taśmy. Oferta rynkowa naprawdę potrafi zaskoczyć dziś już pod wieloma względami także każdy amator zapachowych świec z pewnością odnajdzie produkt idealny dla siebie.