Główna » Dlaczego warto odgradzać teren?

Dlaczego warto odgradzać teren?

Media często alarmują nas o wypadkach, które miały miejsce na prywatnym terenie. Wszystko dlatego, że był nieogrodzony, a ktoś postanowił wtargnąć na nie swoją posesję. Czy można było tego uniknąć? Oczywiście.

Każdy właściciel sam odpowiada za swój teren – i w związku z tym musi dołożyć wszelkich starań, by było to miejsce odpowiednio zabezpieczone. Nie zawsze się to udaje tak, jakbyśmy chcieli, bowiem osoby nieupoważnione znajdują różne dodatkowe metody, za sprawą których obchodzą nasze zabezpieczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy dokładać wszelkich starań, by tego nie robili – najlepiej inwestując w porządne ogrodzenie.

W szczególności rzecz ta dotyczy przedsiębiorców. Muszą oni odgradzać teren firmy z bardzo wielu powodów.

Po pierwsze, chodzi o bezpieczeństwo. Firma produkująca naboje czy środki chemiczne nie może sobie pozwolić na to, by osoby nieupoważnione chodziły po terenie zakładu bez odpowiedniego ubrania ochronnego.

Po drugie, chodzi o majątek firmy. Wiadomo, że osoba nieupoważniona na terenie firmy może być równie dobrze włamywaczem, dlatego też trzeba ów teren przed nią zabezpieczyć. Kiedy będziemy ubiegać się o ubezpieczenie, a ubezpieczyciel powie, że nie ogrodziliśmy naszego zakładu pracy, to nie otrzymamy zwrotu pieniędzy. Właśnie dlatego trzeba inwestować w ogrodzenia panelowe – pełne, jeśli jest taka możliwość. Znaleźć je można na tej stronie: https://www.sonto.pl/.

Impreza pod chmurką

Organizatorzy przeróżnych festiwali również muszą liczyć się z tym, że teren imprezy należy odgrodzić. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że ponoszą oni odpowiedzialność

za uczestników zabawy i jeżeli ktoś zrobi sobie krzywdę, wiele będzie zależało od tego, czy był on na terenie imprezy. To ogrodzenie będzie wyznaczać jego granice – w ten sposób dowiemy się, czy dana osoba powinna tam wtedy być, czy też nie. Organizator imprezy ponosi szczególną odpowiedzialność za to, kto dostaje się na teren festiwalu, w szczególności, jeżeli jest to zamknięte przedsięwzięcie – dlatego też ogrodzenie pozwala stworzyć swoistą przestrzeń do weryfikacji uczestników.

Dla festiwali najlepszym rozwiązaniem będzie rzecz jasna ogrodzenie przenośne – można je zabierać ze sobą na każdą okazję.

Reasumując, każdy powinien wiedzieć, że swój teren należy odgrodzić. Robimy tak z prywatnymi posesjami (co jest w pełni zrozumiałe), w szczególności z naszymi domami. Musimy jednak odgradzać się także tam, gdzie odpowiadamy za bezpieczeństwo terenu.

W ten sposób w razie problemów nikt nie zapyta nas, dlaczego nie zadbaliśmy o to, żeby na posesję nie dostała się żadna niepożądana osoba.

Materiał Partnera

Podziel się: