Główna » Najlepsze sposoby na skuteczne pranie

Najlepsze sposoby na skuteczne pranie

Posiadając małe dzieci nie raz zdarzają się sytuacje kiedy plamy na ubraniach są nie do wyprania. Jednak istnieje wiele sposobów aby robienie prania nie było istną ruletkę i wielką niewiadomą. I niekoniecznie wiążą się one z drogimi rozwiązaniami.

Wyższa temperatura

Jedną z ważniejszych programów w każdej pralce jest ten z wyższą temperaturą. Dzięki niemu plamy, które nie zostały usunięte w niższych temperaturach zostają skutecznie wywabione. Nawet tanie pralki o wiele skuteczniej radzą sobie z najcięższymi plamami w wyższych temperaturach niż w niższych. Jednak programy o niższej temperaturze mniej niszczą tkaniny więc lepiej nie zaczynać od razu od najbardziej inwazyjnego programu. W szczególności jeśli mamy wiele ubrań z delikatnych tkanin, które potrzebują jak najdelikatniejszego programu. Uważajmy także na podzielenie ubrań przeznaczonych do prania na poszczególne kolory, te ciemniejsze i jaśniejsze aby nie zniszczyć kolorów jaśniejszych ubrań podczas prania. Takie błędy jednak łatwo wyeliminować i dzięki temu ubrania zachowają swoje pierwotne kolory i unikną przebarwień.

Proszki i płyny

Często istnieje też dylemat jakiego rodzaju detergentu używać. Wybór jest bardzo szeroki przez co wiele osób nie wie na który się zdecydować. Zarówno proszki do prania jak i detergenty w płynie mają swoje zalety. Proszki są zdecydowanie tańsze i dozowanie jest banalnie proste. Za to płynne środki do prania są o wiele lepiej przyswajalne przez pralki i nie zostają później w szufladzie gdzie się je aplikuje. Różnica w usuwaniu plam jest nieznaczna i tak naprawdę wybór środka do prania zależy w dużej mierze od naszego gustu i przyzwyczajeń. Jednak nie zawsze te detergenty usuwają plamy w tym stopniu w jakim byśmy tego chcieli. Dlatego warto czasem zainwestować w dodatkowe środki wywabiające plamy. Niektóre z nich możemy stosować tylko podczas prania a niektóre przed samym włożeniem ubrań do pralki. Jednym z najlepszych wyborów pewnie będzie taki, którego możemy użyć w obu tych sytuacjach. Dzięki nim nie będziemy musieli dodatkowo się bać o plamy na ulubionych ubraniach.

Jak widać zrobienie skutecznego prania nie wiąże się z jakąś zaawansowaną czy naukową wiedzą. Wystarczy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego programu, detergentu i włączyć samą pralkę. Reszta zrobi się sama oszczędzając nasz czas. Pozostanie tylko poczekać na ich przeschnięcie i dalej się tym nie przejmować.

w

Podziel się: