Główna » Fototapeta jako idealny sposób na powiększenie powierzchni

Fototapeta jako idealny sposób na powiększenie powierzchni

fototapeta

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem umeblowania i udekorowania niewielkiego wnętrza, z pewnością mierzysz się z nie lada wyzwaniem. Magazyny branżowe zachwycają efektownymi aranżacjami, niestety większość z nich nie przystaje do realiów małego metrażu. Wbrew pozorom nawet najmniejsze pomieszczenie można urządzić tak, by sprawiało wrażenie przestronnego i zapewniało pełen komfort.

Siła barw

Najważniejszą regułą, którą należy kierować się w celu optycznego powiększenia wnętrza, jest stosowanie jasnych kolorów. Pamiętaj o tej zasadzie nie tylko wybierając kolor ścian i podłóg, ale także mebli. Sprzęty będą sprawiały wrażenie lżejszych, jeśli będą wykonane z delikatnych materiałów, takich jak szkło, plastik czy malowana na biało wiklina. Jeśli nie lubisz bieli, przebieraj swobodnie w odcieniach srebra, szarościach, a nawet pastelowych błękitach, fioletach i beżach.

Rozsądne i efektowne dekoracje

Przeładowanie wnętrza bibelotami, plakatami i obrazkami w ramkach przytłoczy pomieszczenie. Nie oznacza to, że Twoja życiowa przestrzeń musi być nudna. Świetnym pomysłem na podkreślenie wyjątkowego charakteru małego pomieszczenia jest wykorzystanie fototapety, którą możesz wybrać i zamówić bez wychodzenia z domu, np. w sklepie KrainaBarw.pl. Jest to rozwiązanie niedrogie i oryginalne, a jego zastosowanie – banalnie proste. Warto jednak przestrzegać kilku prostych wskazówek.

  1. W małym pomieszczeniu wybierz fototapetę tylko dla jednej ściany. Dekorowanie sąsiednich lub przeciwległych murów przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego!
  2. Pamiętaj o odpowiednim doborze kolorów. Unikaj czerwieni, brązu i innych mocnych, zdecydowanych barw.
  3. Nie pozwól, by fototapeta zlała się z resztą pomieszczenia. Kontrast między kolorem ścian a wzorem z fototapety, wzmocni efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Jednocześnie pamiętaj, że warto poruszać się w jasnych i delikatnych kolorach!
  4. Wykorzystaj perspektywę. Jeśli wybierzesz fototapetę z motywem przestrzennym, zwróć uwagę, by najdalszy punkt krajobrazu znajdował się w centralnej części motywu. Masywne wzniesienie górskie na pierwszym planie przyniesie odwrotny efekt.
  5. Zdecyduj się na fototapetę o błyszczącej powierzchni. Odbijane światło rozświetli pokój i sprawi, że Twoja fototapeta będzie optycznie zwiększała przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem są fototapety laminowane, które mogą być myte na mokro i są najbardziej trwałe.

Jeśli jednak jesteś minimalistą lub nie możesz zdecydować się na wybór konkretnego wzoru – nic straconego. Zdecydowanym przeciwnikom fototapet styliści z KrainyBarw.pl polecają skorzystanie z innego prostego triku, którym jest ozdobienie jednej ze ścian tapetą w pionowe pasy. W tym przypadku warto pamiętać o tym, by tapetę zdobił możliwie najdrobniejszy i powtarzający się symetrycznie wzór.

Podziel się: