Jaki rodzaj rolet wybrać?

Słońce wywiera na nas pozytywny wpływ. Gdy tylko wyjdzie zza chmur, od razu czujemy się lepiej. Są jednak sytuacje, gdy wolelibyśmy, aby jego promienie nie wpadały do wnętrza naszych mieszkań: na przykład, gdy mamy do wykonania jakąś pracę na komputerze albo oglądamy w telewizji film. Nie ma chyba nic bardziej denerwującego niż promienie odbijające się od ekranu. No, może oprócz wścibskich sąsiadów, zaglądających nam przez okna. Jak więc zabezpieczyć się przed słońcem i niechcianymi ciekawskimi?

Najlepiej zamontować w oknach rolety. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów. Który z nich wybrać? Który będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb? Oto krótki przegląd oferty jednej z warszawskich firm  Zasłaniamy Okna, która może poszczycić się naprawdę bogatym doświadczeniem w tym temacie.

Rolety dzień-noc. Zależy Ci na tym, by w ciągu dnia Twoje okno zdobiła ładna, ciekawa dekoracja, która w razie potrzeby zamieniałaby się w skuteczne narzędzie umożliwiające osłonięcie przed światłem słonecznym? Jeśli tak, to właśnie te rolety są dla Ciebie. Składają się one z naprzemiennych pasów poziomych: transparentnych (przepuszczających światło) oraz zaciemniających. Chcesz więc wpuścić promienie słońca do środka? Ustaw roletę tak, by pokrywały się ze sobą pasy tego samego rodzaju. Potrzebujesz zaciemnienia? Niech transparentne pasy pokrywają się z zaciemniającymi. Dzięki zamocowanej u góry kasetce oraz umieszczonym po boku prowadnicom – utrzymującym materiał cały czas przy szybie – unikniesz też prześwitów.

Rolety w kasecie. Jeśli poszukujesz rolet do okien uchylnych, warto byś zastanowił się nad tą opcją. Dzięki umieszczonym po bokach prowadnicom prowadzenie tkaniny jest łatwe także wtedy, gdy okno jest właśnie uchylone. Poza tym rolety te nie tylko idealnie chronią pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych. Dzięki mnogości materiałów, z jakich mogą zostać wykonane, są także idealną dekoracją pasującą do każdego wnętrza.

Rolety rzymskie. Poszukujesz rozwiązania do pomieszczenia urządzonego w stylu tradycyjnym? A może wolisz nowoczesny design? Bez względu na styl pomieszczenia, rozważ wybór właśnie rolet rzymskich. Ta efektowna dekoracja pasuje do każdego z tych pomieszczeń. Możliwe jest to między innymi dzięki temu, że możesz wybrać spomiędzy naprawdę szerokiej gamy materiałów, wzorów i wykończeń. Zresztą już sama ich prostota pasuje do pomieszczeń nowoczesnych, a klasyczny charakter pozwala zastosować tam, gdzie wystrój utrzymany jest w stylu tradycyjnym.

Rolety dachowe. Jeśli potrzebujesz zamontować roletę w oknie dachowym, to kwestia wyboru dotyczyć będzie w sumie jedynie koloru, materiału i faktury. Dedykowane specjalnie do tych okien rolety dachowe, dzięki swojej konstrukcji, idealnie przylegają do szyb. A dzięki mechanizmowi samohamującemu możliwe jest ich ustawienie na dowolnej wysokości.

Plisy – żaluzje plisowane. Dzięki swojej konstrukcji możliwe jest ustawienie ich w każdym miejscu okna. Przesuwa się je bowiem zarówno od dołu, jak i od góry. To idealny wybór, jeśli mieszkasz na przykład na parterze lub jednym z niższych pięter bloku. Wyobraź sobie bowiem sytuację, gdy jest piękny, słoneczny, letni dzień, a Ty masz zaciągnięte w oknach rolety – tylko dlatego, by nikt nie widział, co się dzieje w Twoim mieszkaniu. Nocą byłoby to jeszcze do przyjęcia, lecz w dzień? Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rolet możesz ochronić się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, jednocześnie wpuszczając światło do wnętrza. Wystarczy ustawić plisę na dole okna, a górę pozostawić odsłoniętą. Proste i wygodne, prawda?

Zapoznaj się więc dokładnie z całą ofertą firmy Zasłaniamy Okna, a na pewno wybierzesz taką roletę, która jednocześnie spełni swoje zadanie i ozdobi wnętrze Twojego mieszkania.