Dekoracje Galerie mieszkań Inspiracje Wyposażenie wnętrz Wystrój wnętrz

Tekturowa lustrzanka? To możliwe!

Kartony posiadają wiele zastosowań, a niektóre propozycje mogą okazać się sporym zaskoczeniem. Obecnie coraz powszechniejsze są między innymi tekturowe meble, ale nie tylko. Pudła kartonowe mogą okazać się świetnym tworzywem w przypadku wielu innych przedmiotów użytkowych.

Przykładem może być dwuobiektywowa lustrzanka, którą można wykonać samodzielnie. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawe doświadczenie, które dodatkowo okaże się źródłem niemałej satysfakcji. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tej możliwości.

Działalność Kelly Angood

Nazwisko Kelly Angood stało się sławne parę lat temu, kiedy to kobieta zaprojektowała oryginalny aparat otworkowy. Został on wykonany z kartonu, który zapewnił mu odpowiednie parametry. Kobieta wzorowała się na modelu firmy Hasselblad. Niestety, okazało się to największą przeszkodą w realizacji projektu, bowiem marka nie wyraziła zgody na dalsze rozpowszechnianie wzoru. Na szczęście Kelly Angood nie poddała się, szybko wracając do kontynuacji pracy. Wkrótce powołała do życia zupełnie nowy aparat otworkowy, który, tak jak poprzednik, został wyposażony w kartonową obudowę. Pudła kartonowe ponownie stały się najważniejszym tworzywem w jego realizacji, doskonale sprawdzając się w swojej roli. Artystka wykonała swoją pracę, bazując na własnym pomyśle, dzięki czemu mogła podjąć się realizacji projektu.

Czym jest Videre?

Aparat stworzony przez Kelly Angood funkcjonuje pod nazwą Videre. Jeśli chodzi o jego prezencję, przypomina on dwuobiektywową lustrzankę, która była charakterystyczna dla połowy XX wieku. W planach jest masowa produkcja aparatów, ponieważ pomysł Kelly Angood pobił serca wielu amatorów fotografii oraz oryginalnych przedmiotów. Warto nadmienić, że taki aparat może zbudować każdy z nas, korzystając z kompletu elementów niezbędnych do jego wykonania. Można je zamówić online, oddając się niewątpliwej przyjemności ich łączenia. Szczegóły na temat omawianego produktu można znaleźć w sieci, wchodząc na witryny poświęcone tej kwestii.

Tekturowa obudowa aparatu jest najlepszym dowodem na to, że kartony z nadrukiem lub inne przykłady tekturowych pojemników mogą być świetnym tworzywem do realizacji najciekawszych projektów. Opakowania tekturowe mogą odgrywać znamienną rolę w nowoczesnym wzornictwie, jeśli tylko wykorzystamy je w odpowiedni sposób. Warto poszukać wskazówek na ten temat w sieci, szukając dla siebie konkretnych inspiracji. Należy także podkreślić, że tekturowy aparat jest tylko jednym z wielu pomysłów na zastosowanie kartonów.

Polecamy również..