Główna » Piękny dach wizytówką Twojego domu

Piękny dach wizytówką Twojego domu

materiały budowlane

Budując czy remontując swój wymarzony dom nie należy zapominać o dachu, który stanowi jeden z najważniejszych elementów domu. Nie tylko pełni funkcję ochronną przed opadami atmosferycznymi czy innymi czynnikami, ale także jest elementem dekoracyjnym. Mówi się, że jest wizytówką naszego domu. I jest to prawda – ileż razy można zauważyć na naszych ulicach piękne domy z kolorowymi elewacjami i jeszcze piękniejszymi dachami. Również zdarza się zobaczyć domy posiadające piękną elewację z brzydkim dachem, tak jakby właściciel podczas remontu o nim zapomniał. Taki dom już nie prezentuje się tak pięknie jakby mógł. Patrząc na niego można by się zastanowić czy nie zabrakło właścicielowi funduszy lub wrażliwości estetycznej.

Wygląd dachu musi idealnie współgrać z charakterem naszego domu.  Na każdym dachu możemy zobaczyć różne pokrycia dachowe, takie jak: dachówkę, gont, blachę, nie mówiąc już o strzechach. Te ostatnie przepięknie się prezentują na niskich domkach usytuowanych wśród zielonych ogrodów, gdzie trochę na styl wiejski potrafią cieszyć swym widokiem każdego oglądającego. Niestety, cena takiego dachu jest dla przeciętnych Kowalskich wciąż za wysoka. Dlatego należy szukać tańszych rozwiązań, które zadowolą nasze gusta. Wśród wielu firm działających na terenie województwa podlaskiego z pomocą przychodzi nam działająca od 1995 roku  FH Zajkowska. Jest to firma zajmująca się sprzedażą wszystkich elementów niezbędnych do budowy domu, reklamująca się tym, że dzięki niej można zbudować dom od fundamentów, aż po dach. Firma oferuje materiały z najwyższej półki. W ciągłej sprzedaży posiada blachy: dachówkowe, trapezowane powlekane poliestrem, blachy trapezowane ocynkowane, płaskie ocynkowane i powlekane. Są one doskonałym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym dla każdej powierzchni – tej małej i całkiem dużej. Dostępne są w różnej kolorystyce. Ponadto posiadają również inne niezbędne materiały do budowy dachu jak i jego wykończenia, wszystkie renomowanych firm liczących się na rynku polskim i zagranicznym.

Dach jest jedną z najdroższych inwestycji, więc tym bardziej powinna być ona dobrze przemyślana i wykonana przez wykwalifikowanych fachowców. Dachy mają nam służyć przez bardzo długi czas, stąd tak ważne jest, aby były wykonane zgodnie z ogólnobudowlanymi kryteriami i pieczołowitą starannością. Pozostaje jeszcze pytanie: jak dopasować dach do reszty elewacji budynku, aby jego wygląd był schludny i efektowny? Wybierając tzw. „piątą elewację”  trzeba, oprócz wybrania materiału i odpowiedniej kolorystyki pokrycia, zwrócić uwagę na otoczenie. Powinien się on dobrze komponować z innymi dachami w najbliższym sąsiedztwie. Nasza uwaga powinna się również  skupić na użytkowości poddasza, gdyż od zastosowanego pokrycia dachowego będzie zależeć  temperatura i panujący tam hałas. Jeśli miałoby być użytkowe najlepiej jest pomyśleć o dachówkach ceramicznych.

Wszystkie materiały do budowy domu najlepiej jest kupować tylko w sprawdzonych firmach. Można je wirtualnie przejrzeć na stronie zajkowska.com.pl, co umożliwi nam zapoznanie się z bogatą ofertą firmy i zaoszczędzi wiele czasu.

Podziel się: