Porady

Uchwyty do szkła – jak wybrać uchwyty do budowy balustrady szklanej?

Balustrada szklana jest obecnie wyjątkowo popularna. Wybiera ją większość budujących nowe domy oraz deweloperów, wznoszących budynki wielorodzinne. Szkło prezentuje się elegancko, jest łatwe do utrzymania w czystości i odporne na stłuczenie. Jeżeli chcesz wykonać balustradę szklaną, sprawdź jak wybrać trwałe i eleganckie uchwyty do szkła.

1. Uchwyty do szkła do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków

2. Uchwyty do szyb – co powinno je cechować?

Aby zbudować elegancką i solidną szklaną balustradę, powinno się nie tylko zamówić szkło hartowane w odpowiednim rozmiarze, ale i wybrać odpowiednie uchwyty do szkła. Dzięki nim stworzy się zarówno balustrady systemowe z dodatkiem szkła, jak i w pełni szklane balustrady. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się uchwyty do szkła.

Uchwyty do szkła do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków

Wybierając uchwyty do szyb i szkła, pierwszym na co, powinno się zwrócić uwagę, jest miejsce, w którym można zastosować wybrane akcesorium. Elementy balustrad zewnętrznych powinny być odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, w szczególności na wahania temperatur i kontakt z deszczem oraz śniegiem. Aby zwiększyć ich wytrzymałość, elementy do balustrad zewnętrznych pokrywa się specjalnymi powłokami galwanicznymi. Uchwyty do szkła ze stali kwasoodpornej 2205 są przeznaczone do stosowania w ciężkich warunkach atmosferycznych oraz w miejscach, w których używa się wielu środków chemicznych. Takie uchwyty są odporne na silne mrozy, deszcz, śnieg, a także na kontakt z zanieczyszczeniami atmosferycznymi i solą. Dodatkowo uchwyty do szyb ze stali kwasoodpornej mogą być wykorzystywane w myjniach samochodowych, oczyszczalniach ścieków oraz na basenach. Do wnętrz wystarczające są słupki ze stali nierdzewnej i rury ze stali nierdzewnej o średniej wytrzymałości. Równie dobrze wewnątrz budynków sprawdzają się akcesoria wykonane z ciśnieniowego odlewu cynkowego.

Uchwyty do szyb – co powinno je cechować?

Uchwyty do szkła i szyb powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, które są odporne na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne i kontakt z detergentami używanymi do czyszczenia. Do wyboru ma się uchwyty do szyb o różnym wykończeniu powierzchni, dlatego warto zwrócić uwagę również na nie – polerowane, szlifowane i surowe elementy balustrad sprawdzają się w zupełnie innych warunkach. Ponadto ważny jest sposób zabezpieczenia szkła hartowanego przed wypadnięciem w wybranym uchwycie, a także estetyka wykonania elementu, który wpływa na ogólną prezencję balustrady.

Uchwyty do szkła

Polecamy również..