Główna » Uchwyty do szkła – jak wybrać uchwyty do budowy balustrady szklanej?

Uchwyty do szkła – jak wybrać uchwyty do budowy balustrady szklanej?

  • Porady

Balustrada szklana jest obecnie wyjątkowo popularna. Wybiera ją większość budujących nowe domy oraz deweloperów, wznoszących budynki wielorodzinne. Szkło prezentuje się elegancko, jest łatwe do utrzymania w czystości i odporne na stłuczenie. Jeżeli chcesz wykonać balustradę szklaną, sprawdź jak wybrać trwałe i eleganckie uchwyty do szkła.

1. Uchwyty do szkła do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków

2. Uchwyty do szyb – co powinno je cechować?

Aby zbudować elegancką i solidną szklaną balustradę, powinno się nie tylko zamówić szkło hartowane w odpowiednim rozmiarze, ale i wybrać odpowiednie uchwyty do szkła. Dzięki nim stworzy się zarówno balustrady systemowe z dodatkiem szkła, jak i w pełni szklane balustrady. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się uchwyty do szkła.

Uchwyty do szkła do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków

Wybierając uchwyty do szyb i szkła, pierwszym na co, powinno się zwrócić uwagę, jest miejsce, w którym można zastosować wybrane akcesorium. Elementy balustrad zewnętrznych powinny być odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, w szczególności na wahania temperatur i kontakt z deszczem oraz śniegiem. Aby zwiększyć ich wytrzymałość, elementy do balustrad zewnętrznych pokrywa się specjalnymi powłokami galwanicznymi. Uchwyty do szkła ze stali kwasoodpornej 2205 są przeznaczone do stosowania w ciężkich warunkach atmosferycznych oraz w miejscach, w których używa się wielu środków chemicznych. Takie uchwyty są odporne na silne mrozy, deszcz, śnieg, a także na kontakt z zanieczyszczeniami atmosferycznymi i solą. Dodatkowo uchwyty do szyb ze stali kwasoodpornej mogą być wykorzystywane w myjniach samochodowych, oczyszczalniach ścieków oraz na basenach. Do wnętrz wystarczające są słupki ze stali nierdzewnej i rury ze stali nierdzewnej o średniej wytrzymałości. Równie dobrze wewnątrz budynków sprawdzają się akcesoria wykonane z ciśnieniowego odlewu cynkowego.

Uchwyty do szyb – co powinno je cechować?

Uchwyty do szkła i szyb powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, które są odporne na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne i kontakt z detergentami używanymi do czyszczenia. Do wyboru ma się uchwyty do szyb o różnym wykończeniu powierzchni, dlatego warto zwrócić uwagę również na nie – polerowane, szlifowane i surowe elementy balustrad sprawdzają się w zupełnie innych warunkach. Ponadto ważny jest sposób zabezpieczenia szkła hartowanego przed wypadnięciem w wybranym uchwycie, a także estetyka wykonania elementu, który wpływa na ogólną prezencję balustrady.

Uchwyty do szkła