Główna » Domek mały, ale własny…

Domek mały, ale własny…

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe dzieciństwo, ale jednocześnie jak najlepiej wyposażyć je w kompetencje przydatne na etapie szkolnym i później w dorosłości. Dlatego często już przedszkolaków zapisujemy na szereg dodatkowych zajęć w celu rozpoznania talentów oraz zdobywania nowych umiejętności.

Jest to godne pochwały, o ile czynione jest z umiarem. Najnowsze badania psychologów mogą bowiem zaskoczyć wielu rodziców, gdyż okazuje się, że to, co najlepiej stymuluje dzieci i najkorzystniej wpływa na ich rozwój to… swobodna zabawa, w której mogą puścić wodze fantazji i wykazać się inwencją. Niekorzystnie zmieniają się też proporcje czasu spędzanego przez najmłodszych w domach i na świeżym powietrzu, gdzie przebywają coraz krócej. Tymczasem naukowo udowodniono, że już 5 minut aktywności na dworze poprawia stan umysłu i samopoczucie każdego człowieka, a szczególnie dzieci. Godnym uwagi rozwiązaniem, które zachęci maluchów do częstszego przebywania na zewnątrz, a jednocześnie przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju, są drewniane domki do przydomowych ogrodów i na działki.

Wśród bogatej oferty firmy 4iQ znajdziemy szereg pięknych konstrukcji różniących się gabarytami i ceną oraz przystosowanych do potrzeb i możliwości dzieci w różnym wieku. Wszystkie domki przeznaczone są do samodzielnego montażu i ewentualnego pomalowania. Już ten wstępny etap możemy wykorzystać do zaproszenia dzieci do wspólnej pracy, a jednocześnie świetnej zabawy. Sam proces składania jest prosty, gdyż większość elementów została częściowo zmontowana. Bezpieczeństwo to absolutny priorytet producenta zarówno odnośnie do samej konstrukcji, jak i środków użytych do impregnacji drewna. Są to preparaty bezchromowe, niewchodzące w reakcje z większością środków do malowania, ale zapewniające wysoką trwałość i skutecznie zabezpieczające przed grzybami oraz owadami atakującymi drewno. Domki posiadają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Marcin to nieduży, uroczy domek z tarasem. Okalający go płotek efektownie przyozdobią doniczki z kwiatami. Staną się one nie tylko dekoracją, ale pomogą nauczyć najmłodszych pielęgnacji roślin i odpowiedzialności za nie.

Tomek i Gucio to przykłady konstrukcji na palach z wolną przestrzenią pod podłogą, którą wykorzystamy na schowek na zabawki i narzędzia ogrodowe, a nawet – w przypadku wyższego Gucia – będziemy mogli zorganizować tam stale zacienioną piaskownicę. Drewniane schodki, drabinka i kolorowa zjeżdżalnia z nienagrzewającego się tworzywa nie tylko sprawią dzieciom wiele radości, ale przyczynią się też do rozwoju ich motoryki.

Maria to jeden z największych domków w ofercie o powierzchni blisko 5,5 m2. Wyróżnia go antresola, na którą dostaniemy się po drabinie oraz dwie imponujące lukarny.

Zadaszony garaż, w jaki wyposażono domek Blanka ucieszy każdego dumnego posiadacza jeździka lub rowerka.

Warto do wspólnej zabawy zapraszać rówieśników, co nie tylko jest dodatkową atrakcją, ale rozwija i umacnia kompetencje społeczne. Dobrym pomysłem jest także zorganizowanie przy domku małego ogródka, o który będą dbały maluchy. Nie ulega wątpliwości, że kontakt z naturą i obserwowanie zmieniającej się przyrody pozytywnie wpływa na najmłodszych. Dla nich może to być prawdziwy „tajemniczy ogród”, który, tak jak w przypadku bohaterów powieści pod tym tytułem, rozwinie je emocjonalnie i fizycznie oraz pozwoli na zawiązanie przyjaźni.

Podziel się: