Przejdź do treści
Główna » Trzy najważniejsze cechy dobrze dobranego napędu do bramy

Trzy najważniejsze cechy dobrze dobranego napędu do bramy

napęd do bramy

Jeśli posiadamy domek jednorodzinny, to zapewne posiadamy również i posesję, która powinna być odgrodzona od drogi publicznej. Taką rolę spełnia oczywiście ogrodzenie, jednakże musimy posiadać również bramę wjazdową. Na rynku dostępna jest zarówno automatyka bram przesuwnych, jak i tych montowanych w systemie skrzydłowym. Decydując się na zakup napędu do naszej bramy, powinniśmy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Rodzaj bramy

Pierwszą kwestią jest oczywiście rodzaj posiadanej bramy. Na rynku istnieje zarówno napędy do bramy przesuwnej, jak i napęd do bramy skrzydłowej. Zdecydowanie trzeba o tym pamiętać, szukając wymarzonego zestawu.

Odpowiednia moc siłownika do bramy

Wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę na moc siłownika. Jeżeli posiadamy bramę przesuwną, to siłownik do bramy będzie jeden, jeśli bramę skrzydłową – dwa. O ile w przypadku zakupu siłownika do bramy przesuwnej skupiamy się przede wszystkim na wadze całej bramy, o tyle w przypadku bramy skrzydłowej zadanie jest odrobinę bardziej skomplikowane. Będzie się tu liczyła nie tylko waga skrzydła, ale również jego długość i to, czy jest zrobiona z pełnego, czy też z ażurowego materiału. Jeśli skrzydło jest ciężkie, długie i do tego pełne, to siłownik powinien być naprawdę mocny, gdyż podmuch wiatru mógłby spowodować jego uszkodzenie, a nawet połamanie. Jeśli natomiast przez bramę powietrze może przepływać swobodnie, to warto zdecydować się na słabszy i tańszy siłownik. Warto zawsze zakupić taki, który będzie miał w zapasie jakieś trzydzieści procent mocy. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie do parametrów posiadanej bramy, zadzwońmy do jej producent lub po prostu zajrzyjmy do karty technicznej.

Intensywność użytkowania i miejsce

Jeśli z naszej bramy korzystamy tylko my, to warto zdecydować się na siłowniki ze składanym ramieniem śrubowym, które będą najkorzystniejsze cenowo i udźwigną skrzydła o wadze do sześciuset kilogramów. Jeśli jednak brama, którą zaopatrujemy w napęd jest wjazdem na osiedle, trzeba zastosować napęd elektrohydrauliczny, który jest zdecydowanie bardziej wytrzymały, niż ten pierwszy. Jest jeszcze kwestia miejsca, które posiadamy. W przypadku jego braku świetnym rozwiązaniem będzie napęd podziemny. Wymaga on odrobinę więcej pracy przy montażu, jednakże później prezentuje się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich, bo go po prostu nie widać.

W każdym przypadku przed zakupem powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, któremu również powinniśmy powierzyć montaż naszego napędu, żeby nie narobić sobie niepotrzebnych kosztów związanych z uszkodzeniem zestawu.

Źródło: www.napedy-bram.pl

Materiał zewnętrzny

DOM MODNY