Główna » Dekoracje świąteczne – jak urządzić dom na zimę?

Dekoracje świąteczne – jak urządzić dom na zimę?

Święta Bożego Narodzenia to czas, który wprowadza nas w świetny nastrój. Już na kilka tygodni przed tym okresem przyozdabiamy zatem dom i staramy się wskrzesić tę magiczną atmosferę. No ale jak zrobić to efektownie? Jakie dekoracje świąteczne sprawdzą się w Twoim domu?

Ozdoby okienne

Najczęściej pierwsze akcenty świąteczne pojawiają się w oknach. Znajdziemy w nich różnorodne wzory, narysowane przy użyciu sztucznego śniegu. Możemy też wykorzystać do tego atrakcyjne zawieszki ze świątecznymi motywami – w gwiazdki, renifery, bałwanki, z napisem „Merry Christmas” i wiele innych. Takie dekoracje świąteczne wykonujemy już nawet na początku grudnia.

Ozdoby stojące

Z kolei niejedną komodę, szafkę lub stół przyozdobią stojące gadżety, takie jak klimatyczne lampiony, papierowe rozetki w kształcie Mikołaja oraz różnego rodzaju stroiki. Możesz też gdzieniegdzie przyczepić świąteczną zawieszkę. Świetnie wyglądają na przykład, przypięte agrafkami do zasłon gwiazdki, delikatne bombki lub małe choinki. Ważne jednak, aby nie przesadzić z liczbą ozdób. Dekoracje świąteczne mają przypominać o Świętach, ale nie przytłaczać.

Ozdoby na zewnątrz

Ozdoby na zewnątrz domu i mieszkania to nie tylko wszechobecne lampki. Popularne stało się ostatnio dekorowanie drzwi. Sprawdzą się na nich różnego rodzaju zawieszki, jak chociażby złote, metaliczne łańcuchy z napisem „Merry Christmas” albo delikatne, świąteczne girlandy z motywem jemioły. Dobrze wyglądają również pojedyncze, złote, srebrne lub kolorowe gwiazdki. Sklepy z ozdobami oferują w tym zakresie naprawdę wiele. Z pewnością znajdziesz dekoracje świąteczne dostosowane do Twoich potrzeb.

Kalendarz adwentowy – wspaniała zabawa dla całej rodziny

Świetnym pomysłem jest również kalendarz adwentowy. To nie tylko znakomita ozdoba, ale również świetna zabawa dla całej rodziny. Kalendarze adwentowe występują w różnych wersjach. Zestawy tych ozdobnych zawierają na przykład bawełniane woreczki, bawełniane sznurki oraz drewniane numery. Dzięki temu samodzielnie przygotujesz przepiękny kalendarz adwentowy, a do woreczków możesz schować różne skarby, które ucieszą Twoich bliskich. Nikt przecież nie powiedział, że w kalendarzu adwentowym muszą chować się słodycze. Możesz stworzyć coś zupełnie innego.

Ozdoby choinkowe

Tuż przed Wigilią w Twoim domu pojawi się również choinka. To główny symbol Świąt, dlatego wymaga szczególnej oprawy. Modne jest dzisiaj dekorowanie drzewek jednolitymi kolorystycznie ozdobami. Lubimy przede wszystkim złote, białe i srebrne dekoracje świąteczne. Na wielu choinkach znajdziemy przepiękne śnieżynki, renifery oraz bałwanki. Co ciekawe, w wielu domach odchodzi się od tradycyjnych bombek i zastępuje je ozdobami z materiału, z papieru albo z metalu.