Główna » Polskie Wnętrze 2011

Polskie Wnętrze 2011

Architektura wnętrz przeżywa obecnie niezwykły rozkwit. Coraz więcej ciekawych realizacji czeka na nas zarówno we wnętrzach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Warto się im bliżej przyjrzeć. Właśnie dlatego wortal www.Sztuka-Wnetrza.pl organizuje konkurs ‚Polskie Wnętrze 2011‚, którego celem jest zaprezentowanie i wyróżnienie najciekawszych aranżacji wnętrz zrealizowanych w ubiegłym roku w naszym kraju.

W tym roku konkurs ‚Polskie Wnętrze 2011’ ma swoją inauguracyjną edycję. Zaczęło się od zbierania propozycji od projektantów. Zgłoszenia były przyjmowane w dwóch kategoriach: wnętrz publicznych i prywatnych. Zdecydowanie więcej propozycji otrzymano w pierwszej z nich, co można przyjąć za dobrą monetę – znak, że inwestorzy coraz większą uwagę przywiązują do jakości przestrzeni, jaką tworzą.

Wśród wnętrz publicznych o tytuł najlepszych walczą między innymi sklepy, banki, biura, restauracje, kliniki dentystyczne, teatr, uczelniane sale wykładowe czy ośrodek kultury dla młodzieży. Ich charakter jest bardzo zróżnicowany – są wśród nich realizacje ingerujące w architekturę budynku, jak projekt biura-garażu w Poznaniu autorstwa Ultra Architects, a także tworzące we wnętrzu architektoniczną scenografię, jak butik Fiu Fiu w Warszawie Mateusza Adamczyka i Marcina Kwietowicza.

Nie zabrakło intrygujących instalacji, na przykład wykorzystujących efekt złudzenia optycznego, czego przykładem jest pop up shop ZUO Corp w Warszawie zaprojektowany przez biura Inside Outside i Super Super czy też relacje architektury i typografii, jak w przypadku kompozycji AFxTT w krakowskim biurze coworkingowym KOMPANY stworzonej przez projektantów ze studia Late. Są także modernizacje, których reprezentantem jest bistro Recto|Verso w Bibliotece Narodowej w Warszawie zaprojektowane przez Jana Strumiłłę czy też sale audytoryjne Politechniki Śląskiej w Gliwicach, za które odpowiada biuro Zalewski Architecture Group.

W kategorii mieszkań prywatnych konkurencja jest nieco mniejsza, ale wszystkie zgłoszone realizacje z pewnością warte są uwagi. Tu do wyboru są zarówno wnętrza domów i mieszkań, jak i pojedynczych pomieszczeń.

Prezentacje wszystkich realizacji można znaleźć na stronach portalu www.Sztuka-Wnetrza.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, oglądania zdjęć i oddawania głosów na najlepsze! Formularz głosowania znajduje się na stronie głównej portalu www.Sztuka-Wnetrza.pl.

Konkurs trwa od 10 maja do 10 czerwca 2012 r., a wyniki ogłoszone zostaną 11 czerwca. Oprócz publiczności, zwycięzców wskaże także profesjonalne jury.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Podziel się: