Główna » Tikkurila wspiera Park Edukacji Globalnej

Tikkurila wspiera Park Edukacji Globalnej

Tikkurila jest partnerem programu renowacji Parku Edukacji Globalnej w Krakowie. To wyjątkowe miejsce daje możliwość zajmującego i interaktywnego zapoznania się z rzeczywistością odległych zakątków świata, a także pomaga w kształtowaniu postaw wrażliwości, tolerancji i otwartości. Wsparcie Parku przez markę Tikkurila objęło przekazanie produktów niezbędnych do odnowienia obiektów placówki, jak również doradztwo techniczne.

Działający od 2009 roku, Park Edukacji Globalnej to innowacyjny projekt stworzony z myślą o wszechstronnej edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży. Na obszarze obejmującym około 3 ha, zbudowano wielkoformatową mapę świata, którą otaczają niezwykłe budowle: wioska afrykańska, papuaski dom na palach, jurta mongolska, igloo, indiańskie tipi i peruwiańska chata. Interaktywne zwiedzanie oraz bogaty program warsztatów edukacyjnych pomagają w poznaniu codzienności i problemów mieszkańców dalekich i zapomnianych niekiedy rejonów świata. Misją Parku jest również uwrażliwianie na ich los i angażowanie we współpracę na rzecz walki z ubóstwem.

W ostatnich miesiącach Park Edukacji Globalnej przeszedł metamorfozę, która objęła m.in. renowację wszystkich obiektów. Została ona dokonana dzięki wsparciu produktowemu i doradczemu, jakiego udzieliła marka Tikkurila. Drewniane elementy (takie jak kładki, schody, tablice informacyjne, scena) oraz budowle zostały odnowione i zabezpieczone przy użyciu produktów z serii Valtti (Valtti Complete, Valtti Color New i Valtti Wood Oil). To preparaty, które zapewniają drewnu ochronę przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem promieniowania słonecznego, a ponadto podkreślają naturalne piękno tego materiału. Igloo i indiańskie tipi odnowiono z użyciem farby Finngard Concrete. Wszystkie produkty do renowacji zostały dobrane na miejscu przez Doradcę Technicznego Tikkurila, a ich przekazanie poprzedziło wykonanie wymalowań próbnych.