Główna » Plac zabaw nie musi być nudny

Plac zabaw nie musi być nudny

Osobom bezdzietnym trudno sobie wyobrazić jak nużące mogą być codzienne wizyty z dzieckiem na placu zabaw. Stan napiętej uwagi, uniemożliwiający choćby chwilowe wyłączenie się i oddanie lekturze kolorowej gazety; nieustanna konieczność pilnowania i dbania o to, żeby maluch nie zrobił sobie krzywdy. No ta dręcząca powtarzalność… – huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki, karuzele i… od początku. A przecież projektowanie placu zabaw to sztuka – można wymyślić taki, który jest równocześnie bezpieczny i zmuszający dzieciaki do kreatywności; bezpieczny i stymulujący aktywność ruchową. Ciekawy zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych użytkowników. Także – dla rodziców, którym marzy się powrót do przeszłości.

Od przedszkolaka…

Najmłodsze dzieci zawsze wymagają uwagi – ich po prostu nie da się zostawić samym sobie. Wyręką bywa starsze rodzeństwo, ale sytuacja, w której przedszkolak zostaje na placu zabawa sam jest nie do przyjęcia. Wyposażenie placu zabaw powinno być dostosowane do wieku wielu grup użytkowników. Przedszkolaki kochają huśtawki – najlepiej te kubełkowe, ze stabilnym oparciem i dobrej jakości zapięciem; średniej wysokości zjeżdżalnie oraz karuzele. Te ostatnie często przyprawiają opiekunów o mdłości – ileż można tak się kręcić? Maluchy najwyraźniej to lubią… Sprężynowe bujaki przedszkolaki mają w głębokim poważaniu – to, jak utrzymują, zabawki dla… maluchów! Faktycznie: bujają się najchętniej dzieci w wieku żłobkowym, chociaż i jakiś zbłąkany przedszkolak czasem złamie zasadę i buja się z pasją. Projektowanie placu zabaw tak, aby był on miejscem spotkania osób w różnym wieku to nie jest prosta sprawa. Ale da się!

do nastolatka

Da się tak zagospodarować przestrzeń, że coś dla siebie znajdą nawet nastolatki. To grupa wiekowa, która – mimo wyraźnych aspiracji do dorosłości – lubi się bawić. Najwyższe zjeżdżalnie, huśtawki czy karuzele często stają się miejscem szalonych wybryków. Bawić się stylowo można tylko z zabawkami Stilum – oni wiedzą jak pogodzić potrzeby przedszkolaków z potrzebami nastolatków. Jak sprawić, żeby starsze rodzeństwo nie było degradowane wyłącznie do roli opiekunów, ale by mogła się bawić i dokazywać jak dzieciom przystało. Dobrej jakości wyposażenie placu zabaw firmy Stilum daje nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa – przedszkolakom, nastolatkom oraz ich rodzicom, którzy nareszcie mogą się na moment oddać lekturze kolorowej prasy. Patrząc na plac zabaw zaprojektowany z polotem i pasją, dorosłym robi się żal, że już nigdy nie będą dziećmi.

Podziel się: