Główna » Naklejki na ściany

Naklejki na ściany

Aranżacja wnętrz to tylko z pozoru prosta sprawa. Wydawać, by się mogło, że dobranie kolorów ścian czy kształtów mebli nie powinno być problemem. A jednak w praktyce okazuje się, że jest to nie tylko stosunkowo trudne to także kosztowne.

Są jednak na rynku akcesoria, dzięki którym szybko można zupełnie odmienić wnętrze.
W sklepach malarskich oraz z dekoracjami wnętrz kupić można naklejki dekoracyjne na ściany. Takie naklejki na ściany to rewelacyjny i tani sposób na to, by nasze wnętrze zyskało nowy blask. Są one najczęściej wykonane z folii samoprzylepnej. Na ścianie utrzymują się nawet 5 lat, jednak jeśli chcemy je zmienić wcześniej, nie ma z tym żadnego problemu.

Gdzie stosować
Naklejki na ściany podobne są nieco do szablonów i z daleko wyglądają podobnie. Naklejać je można zarówno na ściany uprzednio pomalowane farbą, pokryte tapetą, jak i nawet wykończone ceramiką. Duży wybór motywów takich naklejek sprawia, że świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, jak i sypialni. Również to, że produkowane są w różnych rozmiarach sprawia, że mogą być umieszczone praktycznie wszędzie.

Jak stosować
Jak wspominaliśmy, stosowanie naklejek na ściany nie wymaga wielkich umiejętności. Ich aplikacja jest bardzo prosta i trwa nie więcej niż 30 minut (w zależności od rozmiaru). Montaż naklejek jest bardzo czysty, gdyż nie wymaga żadnych dodatkowych prac. Również późniejsza konserwacja nie jest trudna. Naklejki można czyścić wilgotną ściereczką. Demontaż naklejek naściennych też nie jest problemem. Wystarczy ogrzać naklejkę ciepłym powietrzem z suszarki i odczekać chwilę, a następnie odkleić wzorek. Po zdjęciu naklejki najczęściej nie ma żadnego śladu.

Jak przygotować ścianę
By przedłużyć trwałość naklejek naściennych warto wcześniej odpowiednio przygotować powierzchnię.
Najważniejsze jest, by ściana w miejscu naklejania była odtłuszczona i czysta. Powierzchnia ściany powinna być również gładka i sucha.
Zanim zaaplikujemy naklejkę na ścianę warto pozostawić ją na 24 godziny w temperaturze pokojowej, na płaskiej powierzchni.
Wzór najlepiej przygotować wcześniej, zwłaszcza jeśli musimy go wyciąć lub składa się z kilku elementów. Pozwoli to uniknąć błędów podczas naklejania na ścianę.

Warto wcześniej wyznaczyć granice wzoru na ścianie. Pomoże w tym poziomica.
Aplikacja naklejki na tapetę winylową powinna być poprzedzona przetarciem miejsca aplikacji spirytusem.

Autor:
www.szablon-studio.pl – szablony malarskie i naklejki dekoracyjne.

Podziel się: