Główna » Jak dobrać obrazy do wystroju wnętrza?

Jak dobrać obrazy do wystroju wnętrza?

  • Inspiracje

Powiedzmy sobie szczerze – puste ściany wyglądają smutno. Każda osoba aranżująca wnętrze powinna zatem zadbać nie tylko o odpowiedni dobór mebli, sprzętu i kolorystykę ścian. Niezwykle istotnym elementem jest również dobór dodatków. Kluczowe mogą okazać się natomiast nowoczesne obrazy do salonu.

Jakie dodatki sprawdzą się w salonie?

Salon jest najbardziej reprezentatywną częścią każdego domu i mieszkania. Wymaga zatem odpowiedniej oprawy. Oczywiście stosujemy różnego rodzaju dodatki – zasłony, świeczniki, kwiaty, drobne ozdoby wiszące, leżące i stojące. Szczególnego charakteru nadadzą mu jednak nowoczesne obrazy do salonu. Co istotne, tego typu elementy mogą pasować nie tylko do nowoczesnych, ekstrawaganckich wnętrz, ale również klasycznych, z dużą liczbą antyków. Nowoczesne obrazy do salonu sprawdzą się zarówno w przestrzeniach z dużą liczbą mebli i innych elementów, jak i tych, urządzonych w stylu skandynawskim lub po prostu o oszczędnych formach i kształtach. Taki obraz może stanowić element, który przyciąga wzrok i nadaje wnętrzu oczekiwanego charakteru.

Jak wybrać odpowiedni obraz?

Wybierając nowoczesne obrazy do salonu, musisz przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki cel chcesz w ten sposób osiągnąć. Co taki obraz ma prezentować i jakie emocje ma wywołać u odbiorcy. Obrazy do salonu mogą wtapiać się w otoczenie. Niejako uzupełniać przestrzeń, w której się znajdują. Z drugiej strony natomiast, w pomieszczeniach o dojść jednolitej kolorystyce albo stonowanych barwach, obraz z intensywną czerwienią, granatem, zielenią lub innym wyróżniającym się kolorem, sprawi, że wnętrze stanie się atrakcje i przyciągające dla oka.

Efektownie i niedrogo

Oczywiście wybierając nowoczesne obrazy do salonu nie możesz stawiać na jakiekolwiek wzory i kolory. Wszystko to, musi pasować do reszty. Nie musisz przy tym od razu kupować obrazów od znanych i cenionych malarzy. Taki obraz można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie, wystarczy się nieco rozejrzeć. W szczególności warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, które takie cuda sprzedają naprawdę tanio.

Ważna również personalizacja wnętrza

Pamiętaj też, że w aranżacji wnętrza istotna jest jego personalizacja. Jeżeli urządzasz dom lub mieszkanie, zadbaj o to, aby prezentowana przestrzeń „mówiła coś o Tobie”. Nowoczesne obrazy mogą nawiązywać do Twojego charakteru, upodobań, ulubionych barw. Nie wieszaj na ścianie czegokolwiek, co znajdziesz w pierwszym lepszym sklepie. Postaraj się o wybór czegoś szczególnego, co naprawdę Ci się spodoba.

Foto:  ErikaWittlieb z Pixabay