Główna » Domy w zgodzie z naturą – drzwi drewniane, schody drewniane, wszystko drewniane?

Domy w zgodzie z naturą – drzwi drewniane, schody drewniane, wszystko drewniane?

  • Domy
schody drewniane kot

Domy w zgodzie z naturą są nie tylko bardzo proekologiczne, nie tylko bardzo modne, ale i niezwykle stylowe, funkcjonalne, zapewniające komfort i ciepło domowego ogniska na co dzień.

W budownictwie ekologicznym chodzi przede wszystkim o to, by budować prosto, z jak najbardziej naturalnych, a zarazem przyjaznych środowisku materiałów, bardzo często z zastosowaniem najnowocześniejszych, tzw. inteligentnych rozwiązań. Co bardzo istotne, „proste budownictwo” nie oznacza bynajmniej, że nasz dom będzie „prymitywny”, a „nowoczesne rozwiązania” to niekoniecznie gadżety wyłącznie dla bogatych technomaniaków.

Drewno dobre na wszystko

Kiedy mówimy: “Dom w zgodzie z naturą”, co pierwsze przychodzi nam na myśl? Zapewne lasy, łąki i… drzewa. Nie bez powodu. Drzewa to wyjątkowy przejaw piękna i dobra płynącego z natury. Trwałe, eleganckie, stylowe, a co niezwykle istotne – mające niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie! Tak, już dawno udowodniono, że drzewa pobudzają lub uspokajają. Mogą łagodzić nieuniknione w życiu stresy, a nawet wspomagać leczenie. Najbardziej pomaga przytulanie się do drzew, przemawianie do nich, ale ich energię odczujemy po prostu przebywając w ich otoczeniu. Stąd też między innymi taka popularność domów drewnianych. I to nie tylko letniskowych, ale i całorocznych. A co, jeśli nie możemy sobie pozwolić – lub z jakiś powodów tego nie chcemy – na dom w całości z drewna? Wówczas warto zadbać o to, by znalazło się w naszym lokum jak najwięcej takich naturalnych elementów. Da się to przecież zrobić nawet w najmniejszym mieszkaniu!

drzwi drewnianeDrewniane drzwi – dobra energia na wejściu!

O dobrą energię, elegancki i stylowy design warto zadbać już od progu. Idealnym rozwiązaniem będą drzwi drewniane, np. dębowe. Solidne, odporne na uszkodzenia, na dodatek będące sumbolem długowieczności, co dobrze wróży domostwu i jego mieszkańcom. Na rynku można je znaleźć w przeróżnych wersjach, poczynając od stylu klasycznego, poprzez rustykalny, aż po modernistyczny. Do wyboru mamy także kolor i teksturę drzwi. Te najlepsze wykonywane są z najwyższej jakości dębowego drewna pochodzącego z ponad 100 letnich drzew!

Dopełnieniem stylistycznym będą odpowiednio dobrane podłogi – panele podłogowe. Tutaj wybór, szczególnie jeżeli chodzi o kolorystykę, jest naprawdę ogromny. Od klasycznego dębu, poprzez dąb bielony, aż po głęboki odcień koniaku.

schody drewnianeA jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami piętrowego domu lub dwupoziomowego mieszkania to niezbędne staną się w nim… schody drewniane!

Trwałe, łączące funkcjonalność z niezwykle przyjemną estetyką, zapewniają komfort i wygodę użytkowania, a przy tym wyjątkowy styl, którego bez wątpienia pozazdroszczą nam nasi goście.

Jak widać, nie trzeba być od razu milionerem czy… pustelnikiem, by stworzyć sobie dom zgodny z naturą. Ekologiczny, przyjemny, trwały i stylowy. Wystarczy postawić – naturalnie, że tak! – na naturalne drewno.

drzwi drewniane stylizacja