Główna » Dylematy związane z zakupem pościeli dziecięcej

Dylematy związane z zakupem pościeli dziecięcej

pościel dziecięca

Przygotowanie sypialnia dla najmłodszych to skomplikowane zadanie. Trzeba wszystko dokładnie rozplanować aby stworzyć jak najbardziej komfortowe oraz bezpieczne warunki w tym miejscu. Dobór odpowiedniej kolorystyki ścian, wybór zabawek, akcesoriów niezbędnych w różnych etapach życia dzieci, to wszystko wielkie koszty ale również spory ból głowy.

Należy także mieć na uwadze że niezwykle ważnym będzie wybranie najlepszej pościeli. Nie tylko warunki estetyczne się liczą, tematem przewodnim jest zdrowie dziecka, szczególnie kiedy mowa o tych najmłodszych. Jakie informacje będą przydatne osobom które kompletnie nie mają rozeznania jeżeli mowa o pościelach dla dzieci?

Tylko i wyłącznie naturalne tkaniny wykorzystane do produkcji pościeli mogą być brane pod uwagę. Pościel dla dzieci z bawełny to najlepszy wybór gdyż podczas snu ma ona kontakt ze skórą i nie wolno narażać jej na jakiekolwiek podrażnienia, co może się zdarzyć w przypadku wybrania pościeli z materiałów syntetycznych.

Wybór pod kątem rozmiarów, przypasowanie do posiadanego łóżka. Kolejna kwestia nad którą należy się dokładnie pochylić. Wybór zbyt małej spowoduje że pościel będzie się ściągać, tym samym dyskomfort podczas snu gwarantowany. Za duża opadać będzie poza łóżka przez co narażona jest na szybkie zabrudzenia i zniszczenia. Producenci pościeli zazwyczaj dopasowują pościel do rozmiarów standardowych łóżek oraz łóżeczek dziecięcych dzięki czemu nie powinno być z tym problemów. Przed udaniem się jednak na zakupy warto dokładnie jednak zmierzyć posiadane w domu łóżka i naprawdę starannie podejść do tej kwestii.

Kraj produkcji pościeli ma znaczenie i ten aspekt powinien zostać sprawdzony. Najlepiej jeżeli produkowana jest w Polsce, jednak może się zdarzyć, w przypadku produktów z bohaterami bajek, superbohaterów, że kraj ich wytworzenia jest inny. Należy więc sprawdzić dokładnie czy producent może dysponować prawami do przygotowania takich pościeli. Dlaczego to tak istotne? Mianowicie właściciele ów praw dbają aby producenci stosowali jak najwyższe standardy projektowania oraz technologii produkcji.

Certyfikaty bezpieczeństwa to obowiązek w przypadku renomowanych producentów. Chcąc mieć pewność że mamy do czynienia z pościelą bezpieczną, warto poszukiwać na metkach lub w opakowaniach informacji czy posiadają niezbędne certyfikaty. Dają one gwarancje, że produkt został w pełni sprawdzony i wyklucza, iż znajdują się w nim substancje szkodliwe, mające negatywny wpływ na zdrowie ludzkie. W Polsce procesem certyfikacji zajmuje się Instytut Włókiennictwa który akceptując dany produkt przyznaje mu tzw. Oeko-Tex Standard 100. To najwyższy światowy standard.

Stosując powyższe zasady, wyszukując tak pościel dziecięcą można mieć pewność, że zakupiony zostanie produkt najlepszy z możliwych który nie wpłynie negatywnie na zdrowie dziecka podczas snu.

Podziel się: