Główna » Czeka Cię remont mieszkania? Poznaj trendy w aranżacji wnętrz w sezonie 2019/2020

Czeka Cię remont mieszkania? Poznaj trendy w aranżacji wnętrz w sezonie 2019/2020

  • Inspiracje

Z roku na rok coraz więcej uwagi przykładamy do tego, w jakich warunkach mieszkamy. Po latach ignorancji chyba wreszcie zrozumieliśmy, jak duże znaczenie dla naszego samopoczucia i jakości życia ma dobór odpowiedniej kolorystyki, tkanin i dodatków, które czynią dom przestrzenią idealną do życia.

Odejście od idealnie białych mieszkań na rzecz kolorów

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat idealne, białe przestrzenie były szalenie modne. Widać to nie tylko po kolekcjach mebli i wyposażenia dostępnego w sklepach, ale także po aranżacjach osób, które niedawno przeprowadziły gruntowny remont mieszkania. W niemal każdym widać inspiracje właśnie taką stylistyką. W sezonie 2019/2020 biel będzie zastępowana m.in. nasyconymi odcieniami granatu czy gołębią szarością. Wyrazisty kolor będzie pojawiać się jako motyw przewodni całych mieszkań lub też występując jako dodatek na jednej wybranej ścianie pomieszczenia czy w postaci mebli. Bardzo modnym zabiegiem jest wykorzystanie dużych narożników o wyrazistym kolorze w jasnych pomieszczeniach. Meble tapicerowane w pełnej gamie kolorystycznej oferuje sklep alvako.pl. Przemawiają za tym nie tylko trendy, ale także względy praktyczne. Na przykład narożnik do spania będzie połączeniem praktycznego wykorzystania przestrzeni i akcesorium dekoracyjnym jednocześnie.

Asymetria

Asymetrię widać nie tylko w projektowaniu wnętrz i ulokowaniu poszczególnych elementów wystroju, ale także we wzornictwie pojawiającym się na dywanach, zasłonach czy pledach. Asymetria oznacza zerwanie z dotychczasowymi regularnymi wzorami, typowymi dla stylu skandynawskiego. Nowy trend uosabiają także elementy kuchni i łazienek – widać tu wyraźne odejście od heksagonów na rzecz płytek asymetrycznych, o nieregularnych deseniach.

Złota armatura łazienkowa

Złote baterie, złote umywalki, złote dodatki… W sezonie 2019/2020 do naszych łazienek wkradnie się odrobina blasku, typowa zarówno dla stylu glamour, jak i lat 20. Złote elementy świetnie prezentują się na tle czarnych ścian. Wielkoformatowe płytki w kolorze czerni z elementami złota to zresztą kolejny trend, typowy dla nadchodzącego sezonu wnętrzarskiego.

Motyw lastryko (terazzo)

Motyw typowy dla naturalnego kamienia znanego w Polsce pod nazwą lastryko (we Włoszech terazzo) na dobre rozgościł się w propozycjach projektantów wnętrz oraz kolekcjach sklepów oferujących materiały wykończeniowe do kuchni i łazienek. Nowoczesne technologie umożliwiły uzyskanie fascynujących, często przeskalowanych, wzorów. Trzeba przyznać, że świetnie prezentują się one we wnętrzach.