Główna » Bombki choinkowe w technice decoupage krok po kroku!

Bombki choinkowe w technice decoupage krok po kroku!

Już pora na rozpoczęcie przygotowań do świąt

Bombki decoupage wyglądają przepięknie na choince i nie tylko. Mogą być świetną ozdobą wieńca świątecznego, stroika czy też dodatkiem do prezentu dla bliskiej nam osoby. Dowiedzmy się jak wykonać tą piękną oraz zarazem prostą dekorację krok po kroku. Poniżej znajdziemy cenne wskazówki.

Bombki decoupage wykonamy za naprawdę małe pieniądze. Jest to bardzo popularna zdobnicza technika wykorzystywana najczęściej do dekoracji niewielkich mebli, ceramiki, biżuterii czy też domowych akcesoriów. Sprawdzi się naprawdę genialnie w przypadku ozdób świątecznych. Przyklejone za pomocą mocnego kleju do decoupage aplikacje powycinane z serwetek wyglądają niczym malowane ręcznie wzory. Pomimo tego, że trzeba chociaż trochę odczekać, aż wyschną, wykonanie samo w sobie zajmie nam tylko kilka minut. A jak do tego wszystkiego się zabrać?

Co nam będzie potrzebne?

Do wykonania tejże dekoracji będziemy potrzebowali kule styropianowe o powierzchni gładkiej, papierowe wzorzyste serwetki, specjalny klej do decoupage, szeroki pędzelek, płaski pędzelek, nożyczki, zawieszki metalowe do bombek czy też dekoracyjne wstążki.

Instrukcja wykonania krok po kroku

Krok 1

Z serwetek wzorzystych powinniśmy wyciąć kwiaty czy też innego rodzaju motywy. Nie musimy zbyt dokładnie tego robić. Wystarczy jedynie, że zachowamy obrys ogólny wzoru. Każdą wycinankę powinniśmy rozdzielić na warstwy cieńsze, tak aby zostawić jedynie warstwę wierzchnią z nadrukiem. W identyczny sposób powinniśmy przygotować całą resztę wzorów do przyklejania.

Krok 2

W kolejnym kroku powinniśmy na pędzelek nałożyć odrobinę kleju specjalnego do decoupage. Następnie powinniśmy nim posmarować bombki akrylowe. Powinniśmy przykleić wycięty wzór z serwetki i nałożyć na niego warstwę kolejną kleju. Obok niego powinniśmy układać ciasno kolejne z wycinanek. Za każdym razem powinniśmy je posmarować cienko klejem. Gdy bombki akrylowe zostaną zapełnione, to pozostaje nam czekać aż klej wyschnie.

Krok 3

Gdy bombki akrylowe będą już suche i położymy na nich kolejną warstwę kleju, ale tym razem na powierzchni całej kuli. Powinniśmy poczekać do wyschnięcia oraz powtórzyć czynność tę jeszcze kilkukrotnie. Za każdym razem chwilkę musimy odczekać. Chodzi o to, aby każda warstwa kleju dokładnie wyschnęła. Po nałożeniu tej ostatniej zostawiamy bombki do wyschnięcia całkowitego na noc.

Krok 4

Gdy nasze bombki już będą gotowe, to powinniśmy do nich przymocować zawieszki metalowe.

foto: Photo by Brigitte Tohm from Pexels