Główna » Stylowe wykończenie elewacji

Stylowe wykończenie elewacji

Choć balustrady kojarzą nam się z dość zabytkową architekturą, to warto zauważyć, że coraz częściej są wykorzystywane jako nowoczesne elementy wykończenia zewnętrznych części budynków mieszkalnych i elewacji oraz na przykład klatek schodowych zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i użytkowym. Elementy do balustrad zaczynają się więc pojawiać w domach, urzędach czy sklepach wielkopowierzchniowych i już w samym założeniu mają wprowadzać nowoczesny styl.

  1. Jakie elementy balustrad zamontować?
  2. Stalowe rury nierdzewne i szkło
  3. Postaw na szkło

Jakie elementy balustrad zamontować?

elementy balustradNowoczesne budownictwo dość śmiało korzysta z prostych form oraz funkcjonalnych rozwiązań. Utrzymane w tym duchu elementy balustrad to minimalistyczne bryły, które przykuwają uwagę pewnego rodzaju symetrią, ale również są wytrzymałe i przede wszystkim unikają jakichkolwiek zdobień. Sprawdza się również q-railing, który otwiera przestrzeń i sprawia, że całość kompozycji prezentuje się niezwykle harmonijnie. A właśnie o to chodzi same elementy balustrad bardzo często nie ograniczają przestrzeni balkonu czy tarasu, ale są tylko albo aż niezwykłą ozdobą budynku, rozbijając jego bryłę, nadając mu niezwykle funkcjonalny charakter.

Stalowe rury nierdzewne i szkło

To właśnie elementy balustrady, które są najchętniej wybierane przez architektów zarówno elewacji zebranych, jak i wykończenia wnętrz, W pewien sposób mogą nawet sprawić, że dom z długą historią nabierze bardzo nowoczesnego charakteru. Moda na balkony francuskie sprawia również, że otworzy się przestrzeń mieszkań i wpuszcza do nich zdecydowanie więcej światła jako takiego. Ten rodzaj wykończenia elewacji jest niezwykle modny i często wykorzystywany zarówno w nowo stawianych budynkach, jak i w czasie modernizacji. W przeciwieństwie do tradycyjnego balkon francuski pozbawiony jest płyty, więc nie służy do tego, by nań wyjść wypić kawę, uprawiać kwiaty czy też odpoczywać. Niezbędne oczywiście są elementy balustrady, które montuje się najczęściej przy dużych oknach. Z zasady pełnią więc tylko funkcje estetyczne.

Postaw na szkło

Poza stalą najchętniej wykorzystywanym materiałem w projektowaniu są balustrady szklane. Ten ulubiony przez minimalistów materiał nie ogranicza przestrzeni, nadaje jej niezwykłego charakteru, tworząc odblaski i stanowi oczywiście pewnie element dający poczucie bezpieczeństwa. To konstrukcje, które chronią, choć często nawet ich nie widać. Balustrady do samodzielnego montażu stają się więc doskonałym rozwiązaniem, jeśli chce się nadać określony styl swojej przestrzeni.