Jak modnie urządzić wnętrza?

Trendy aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie, podobnie jak moda odzieżowa. Odnaleźć można jednak kilka stałych elementów, prezentujących się doskonale niezależnie od okresu. Co ciekawe już od kilku sezonów zauważyć można wielki powrót tapet. Tym razem prym wiodą jednak mniej zdobione wzory. Gdzie najlepiej je umieścić i kiedy warto pomyśleć o tego rodzaju rozwiązaniu?

Tapeta w salonie

Współczesne tapety znacznie różnią się od tych, dominujących w latach 90-tych. Obecnie mnogość ich wzorów jest bardzo różnorodna, dzięki czemu łatwiej dopasować je do swoich wnętrz. Rzadko kiedy tapetuje się teraz wszystkie ściany w pomieszczeniu. Zazwyczaj wybiera się jedną z nich. Może to być m.in. ściana kluczowa, czyli najważniejsze lub największa w danym pokoju. W salonie jest to zazwyczaj ściana przy której stoi zestaw wypoczynkowy. Jakie inne zmiany zaszły na tym polu? tapeta ma pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, jest więc elementem ozdobnym. W salonie najlepiej sprawdzą się delikatne wstawki, utrzymane w jasnych barwach. Z ich pomocą pomieszczenie wyda się optycznie większe. Bardzo modne są ostatnio zwłaszcza tapety imitujące kamień lub cegłę. Naszą one naszemu salonowi przestronności i designarskiego wyglądu.Tapetę można zastosować także w innych pokojach, jak chociażby w sypialni.

Tapeta w sypialni

Wykorzystanie tapety w tym pomieszczeniu także będzie bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza jeżeli zależy nam na zmianie jego charakteru na bardziej przytulny. Zimne, ściany pokryte farbą nie każdemu przypadną do gustu, a tapeta z pewnością stanowi świetną alternatywę. Często znajduje zastosowanie w sypialni dziecięcej. Najmłodsi uwielbiają przecież bogato zdobione ściany, z których uśmiechają się do nich ulubione, bajkowe postacie, a tapeta daje im wręcz nieograniczone pole wyboru. Bogaty wybór tapet znajdziemy w sklepie tapeciarz.pl. Znajdują się tam również modne fototapety.

Tapeta czy fototapeta?

Popularnym rozwiązaniem są także fototapety. Spotkać można je w coraz liczniejszych wnętrzach, szczególnie że wspaniale prezentują się w każdym pomieszczeniu, w tym w kuchni i łazience, gdzie raczej nie stosuje się tapet. Czym właściwie fototapety różnią się od tradycyjnych tapet? Jest to nic innego jak tapeta z nadrukowaną fotografią, dlatego nazywane bywają fotografią wielkoformatową. Z początku przedstawiały jedynie krajobrazy i miały stanowić urozmaicenie monotonnego wnętrza. Aktualnie do dyspozycji mamy o wiele więcej wzorów. Popularne są m.in. fototapety z aforyzmami oraz cytatami. Równie często wykorzystuje się nadruki kwiatowe. Co więcej, istnieje możliwość wyboru własnego wzoru. Na ścianie w wielkim formacie może zatem pojawić się rodzinna fotografia bądź nasze ulubione miejsce czy nawet przedmiot. Pole do popisu jest ogromne.

Tapety to ciekawy element aranżacji wnętrz, z którego warto skorzystać, zwłaszcza gdy zależy nam na oryginalnym i nietypowym wzornictwie. Ich wykorzystanie pozwala na całkowitą zmianę naszych mieszkań.