Główna » Ogrodowy relaks

Ogrodowy relaks

Nic tak nie odpręży, jak słodki chillout w ogrodzie z książką w ręku lub po prostu błogie nicnierobienie. Jak sobie zorganizować takie miejsce?

Priorytetowo znajdź odpowiedni teren, który zagospodarujesz wedle upodobania, ustawiając tam kilka ogrodowych sprzętów. Może to być ławeczka ze stolikiem, wygodny fotel – np. tradycyjna plecionka wykonana z rattanu czy wikliny. Koniecznie zainstaluj nad stolikiem parasol, najlepiej duży, nieprzepuszczający słońca, no i oczywiście warto pamiętać o huśtawce (to wbrew pozorom nie tylko frajda dla najmłodszych). Pociągnij też przedłużacz, aby mieć stały dostęp do źródła prądu, potrzebnego do zaświecenia wieczorem lampy, czy korzystania z laptopa lub radia.

Osłony na ogrodzenie

Druga ważna sprawa to założenie na ogrodzenie osłonek, dzięki którym nikt nie będzie na Ciebie patrzył i burzył Twojego spokoju. Dzięki takiemu odizolowaniu od świata możesz opalać się i czuć się po prostu swobodnie. Jaki rodzaj osłony wybrać? Dopasuj ją do swoich upodobań. Na rynku znajdziesz mnóstwo takich produktów, wystarczy zerknąć na jedną ze stron, oferujących tego typu osłonki. Grunt to znaleźć dobry sklep, a w nim dobrej jakości i perfekcyjne osłony na ogrodzenie. Jest ich naprawdę dużo, maja różne faktury i wykonane są z różnego typu materiału.Przydadzą się także lampki solarne, nadające ogrodowi niesłychanego uroku i magii. To ekonomiczne i bardzo ciekawe gadżety.

Maty z tworzywa sztucznego

Są bardzo trwałe, odporne na działanie promieni UV oraz warunki atmosferyczne. Możesz wybrać wariant kryjący w pełni lub półprzezroczysty o wybranych kolorze z szerokiej palety barw, proponowanych przez producenta. Do ogrodzenia przytwierdzisz ją bardzo łatwo, używając opasek mocujących, których prawie w ogóle nie widać. Jeśli trafisz w potrzebny Ci rozmiar, to zaoszczędzisz sobie trudu docinania maty. Jednak ta czynność nie stanowi dużego problemu, ponieważ można ją dopasować do ogrodzenia poprzez docięcie.

Osłony z tkanin

To kolejna propozycja dla Ciebie. Polipropylenowe maty są trwałe, sztywne i grubo tkane. Zazwyczaj montuje się je za pomocą metalowych oczek, umieszczonych na krawędziach tkaniny. Oprócz wspaniałej ochrony przed wiatrem, słońcem i ciekawskimi spojrzeniami, jest także unikatową dekoracją. Często tego typu osłony zakłada się na balkonach i tarasach.

Maty naturalne

Dzięki nim stworzysz osobliwy klimat na swoim podwórku czy działce. Osłonki z wikliny, bambusa, rattanu czy słomy zawsze zachwycają i wyśmienicie izolują. To także niebanalne tło dla roślin i naturalny wystrój ogrodu. Jeśli chcesz lekko rozświetlić otoczenie użyj maty trzcinowej lub słomianej, natomiast gdy poszukujesz czegoś naprawdę trwałego, wybierz bambus. Tak czy inaczej każda z nich ładnie wkomponowuje się w zielone otoczenie.

Zainspiruj się naturą oraz projektuj swoje strefy ciszy i relaksu. Jak widzisz, wybór osłonek jest ogromny. Niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymany jest Twój ogród i co preferujesz, zawsze znajdziesz wiele sposobów na zagospodarowanie przestrzeni w sposób ponadprzeciętny i komfortowy.

Podziel się: