Główna » Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania? Nie wahajmy się wybrać dobrze!

Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania? Nie wahajmy się wybrać dobrze!

  • Porady

Zakup mieszkania to bardzo atrakcyjna inwestycja, wiąże się jednak z szeregiem przemyśleń: ostatecznie trzeba wyliczyć plusy i minusy danej lokalizacji, metrażu czy nawet charakteru zamieszkania. Czy wolimy mieszkanie w centrum, czy może mały domek na przedmieściach? Czy chcemy mieć blisko do centrów kultury, czy wolimy raczej bliskość parków?

Na wszystkie pytania związane z zakupem mieszkania musimy odpowiedzieć sobie jeszcze zanim w ogóle zaczniemy się rozglądać za konkretnymi lokalami. Uwagę musimy zwrócić bowiem na kilka ważnych rzeczy, bez których całe poszukiwanie może spalić na panewce, nie mówiąc już o tym, że będziemy zapewne niezadowoleni z efektów.

Przede wszystkim powinniśmy zadać sobie pytanie, jakie mamy zapotrzebowanie. Czy jest to jedna ucząca się osoba, czy też młode małżeństwo, a może rodzina z dziećmi? Każdy będzie potrzebował nie tylko innego metrażu, ale miał różne oczekiwania co do dostępności kultury

i edukacji. Student potrzebuje bliskości uniwersytetu, żeby mieć blisko na zajęcia.

Każdemu wedle jego potrzeb

Bardzo ważne jest przy wyborze mieszkania, żeby określić najważniejsze punkty usługowe, rozrywkowe oraz edukacyjne. Młode małżeństwo będzie stawiało na te dwa pierwsze, student na dwa ostatnie, rodzina na wszystkie naraz. To kwestia priorytetów – dlatego też, kiedy wybieramy mieszkania na rynku pierwotnym (możemy je sprawdzić tutaj: https://www.dopoznania.pl/), kierujmy się przede wszystkim podstawowymi potrzebami.

Deweloper będzie nas zresztą w stanie powiadomić, czy w okolicy jest dobry dostęp do konkretnych usług, czy nie ma żadnego „przeszkadzającego” budynku w okolicy (fabryk, lotnisk), a także, czy jest dostęp do najbliższego ośrodka zdrowia, komisariatu policji czy też, w razie czego, także budynku straży pożarnej.

Najważniejsze jest jednak to, żeby mieć mieszkanie blisko sklepów. Każdy z nas musi co jakiś czas zaopatrywać się w produkty pierwszej potrzeby, dlatego też dyskont czy supermarket zaraz za rogiem będą doskonałym wyjściem.

Poznań czy inne miasto?

Wybór miasta stanowi pewną trudność dla większości osób. Ostatecznie, jak bowiem wybrać lokalizację, która będzie nam odpowiadała w stu procentach? Nowe mieszkania w Poznaniu (można je znaleźć pod tym adresem: https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-poznan) wyglądają zaiste kusząco i w przypadku stolicy Wielkopolski nie ma się nawet co wahać. Poznań (zwany reklamowo miastem doznań, co ma pewien sens) jest pełen atrakcji, kulturowo wręcz doskonały – na samych Międzynarodowych Targach Poznańskich rokrocznie odbywa się tyle imprez kulturalnych, że po prostu warto tam zaglądać nawet jako turysta.

Reasumując, w samym Poznaniu warto zacząć swoje życie – deweloperzy oferują bowiem mieszkania o wysokiej wartości, będące jednocześnie prawdziwą przystanią dla osoby wracającej ze szkoły i pracy. Wysoka dostępność lokali usługowych oraz pomoc ze strony służb sprawiają, że w razie choroby lub wypadku mieszkaniec jest w pełni zabezpieczony przed następstwami nieprzyjemnych zdarzeń – a to z kolei przekłada się na bardzo wysoką atrakcyjność.

Podziel się: