Główna » Wystawa „Dobre Wejście” na Łódź Design Festival

Wystawa „Dobre Wejście” na Łódź Design Festival

Ile razy dziennie chwytasz za klamkę, jak często otwierasz drzwi w ciągu dnia? Już w najbliższy czwartek, 17 października na IV piętrze Centrum Festiwalowego przy ulicy Targowej 35 w Łodzi rozpocznie się wystawa „Dobre Wejście”, prezentująca świeże spojrzenie na koncepcję zgranego duetu, jaki współtworzą klamka i drzwi. Jest efektem konkursu dla młodych projektantów pod tym samym tytułem, zorganizowanego wspólnie przez firmę Dre – producenta drzwi oraz Domino – producenta okuć drzwiowych, pod patronatem magazynu „Dobre Wnętrze”.

Z ponad 100 wyjątkowych projektów kapituła konkursu wyselekcjonowała najlepsze propozycje łączące w sobie wyjątkowy design, ergonomię i funkcjonalność. Nie mniejsze znaczenie miała również świadomość projektantów w zakresie rozwiązań technologicznych, o których wiedza jest niezbędna nierzadko już na etapie prezentacji prototypu klamki oraz drzwi.
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi wystawa „Dobre Wejście” zaprezentuje zwycięskie prace: „Ombre” Katarzyny Mikołajczyk, „Light view” Pawła Postka, projekty Bogumiły Zawady i uhonorowaną wyróżnieniem specjalnym klamkę Bow autorstwa Przemysława Jana Majchrzaka.

Wystawa przedstawi również niespotykaną dotąd, opatentowaną przez DRE technologię projektowania i produkcji ramiaka krzywoliniowego w kategorii drzwi, oraz zdobywców wielu prestiżowych nagród za wzornictwo – klamki marki Domino. Na wystawie nie zabraknie niespodzianek dla gości. Czekają interesujące katalogi wystawy prezentujące ideę wydarzenia oraz projekty i sylwetki laureatów, jak również pamiątkowe przypinki z hasłami wystawy: „Gdy stoisz w drzwiach jesteś w ramce – powinna do Ciebie pasować”; „Rączka klamce opadła – to na dzień dobry!”; „To jest jak drzwi bez klamki i klamka bez drzwi – ładne, ale co z tego?”; „Drzwiami czy oknem – bez klamki ani rusz”; „Wiesz dlaczego tutaj jestem? – świadomie otworzyłem właśnie Twoje drzwi”.

Wystawa „Dobre Wejście” dostępna do 27 października 2013: Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi; IV piętro, Centrum Festiwalowe, Targowa 35, Łódź. Więcej informacji oraz katalog wystawy na: www.dobre-wejscie.pl

hasla-wystawy-dobre-wejscie-dre-domino-lodz-design-festival-2013

Podziel się: