Główna » Wysokiej klasy drzwi dla każdego

Wysokiej klasy drzwi dla każdego

Drzwi wydają się nam naturalnym elementem otoczenia. Używamy ich dosłownie wszędzie – zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w kamienicach, blokach, biurowcach, budynkach użyteczności publicznej i wielu innych miejscach. Gdzie szukać najlepszych drzwi?

Drzwi drzwiom nierówne

Drzwi, w zależności od przeznaczenia, dzielimy na: zewnętrzne (czyli znajdujące się w wejściach do budynków), wejściowe (czyli przeznaczone do wejść do mieszkań np. w bloku), a także wewnętrzne (do pokojów i pomieszczeń w obrębie danego gospodarstwa). Odróżniamy jeszcze drzwi łazienkowe – jak sugeruje to sama nazwa, mają one konkretne miejsce przeznaczenia – oraz drzwi techniczne.

Producenci drzwi oferują przede wszystkim drzwi klasyczne, czyli otwierane, jednak możliwe jest także nabycie drzwi łamanych i przesuwnych. Nie pasują one jednak wszędzie – pomieszczenia muszą mieć idealnie proste ściany bez załomów. Kasety do montażu drzwi chowanych w ścianę zabudowuje się ściankami kartonowo-gipsowymi .

Zarówno w przypadku drzwi klasycznych, jak i przesuwnych, duże różnice dotyczą nie tylko materiału ich wykonania, ale również powierzchni oraz formy przeszklenia. Najczęściej stosuje się szkło matowe, które zapewnia prywatność. Dostępny jest olbrzymi wybór form przeszklenia – od klasycznych kwadratów i prostokątów po całe wzory z różnych kształtów. Dzięki temu drzwi stają się nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, oddzielającym od siebie pomieszczenia, ale również ozdobą miejsca, w którym się znajdują.

Dodatki – rzecz ważna

Na tym jednak nie koniec bogatej oferty producentów – w ich katalogach nie brak także licznych akcesoriów do drzwi i ościeżnic. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się nakładki na zawiasy, które pozwalają nadać im ozdobny wygląd. Nie można również zapominać o klamkach, które same w sobie są małymi dziełami sztuki i można je dopasować do każdego wystroju. Takie elementy pozwalają nie tylko przyozdobić istniejące drzwi, ale również dać im indywidualny, unikalny rys.

Sprawdzony producent drzwi

Drzwi i akcesoria można nabyć w każdym markecie budowlanym. Czy jednak każdy producent drzwi ma do zaoferowania tak samo dobre produkty? Tu należy podkreślić, że dużą popularnością cieszą się drzwi oferowane przez polskich producentów. Mają one uznanie nie tylko w kraju, ale i na całym świecie, a tacy rodzimi producenci drzwi jak PORTA DRZWI zostali niejednokrotnie docenieni wyróżnieniami i nagrodami od fachowców. Dlatego też warto postawić na polskich producentów i wybrać drzwi z ich obszernych katalogów.

Ponieważ drzwi każdego rodzaju sprzedawane są w wielu rozmaitych wariantach, różne są także ich ceny. Dzięki temu, niezależnie od przeznaczonego budżetu, można znaleźć model, który będzie odpowiadał nabywcy.

Podziel się: