Główna » Wybór bramy garażowej

Wybór bramy garażowej

brama garażowa

Temat wyboru bramy garażowej do domu zainteresuje wszystkich, którzy mają w swoich planach budowę domu z garażem. Od czasu zacząć najpierw, od budowy domu czy od wyboru bramy garażowej?

Wybór bramy garażowej nie należy do kwestii banalnych, jakby mogło się wydawać. Bowiem większość tych typowych bram garażowych ma standardowe wymiary, które nie do zawsze będą pasować do każdego projektu. Zanim więc zaczniemy budować dom, warto poszukać najpierw odpowiedniej bramy garażowej, która będzie pasować. Oczywiście możemy też zlecić jej wykonanie na zamówienie, co niestety będzie dużo większym wydatkiem, niż ta standardowa z typowymi wymiarami.

Musimy również zwrócić uwagę na wybór mechanizmu otwierającego. W przypadku, gdy na podwórku nie ma zbyt dużo miejsca – nie powinniśmy wybierać bramy uchylnej. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się brama rolowana, która mieści się w niewielkiej skrzynce. Minusem jest jednak cena, która do najniższych nie należy.

Oczywistym jest, że przy budowie domu staramy się ograniczyć wszelkie koszty, ponieważ sama budowa domu jest bardzo dużą inwestycją. Jeśli chcielibyśmy mieć automatyczną bramę, ale nie do końca stać nas na to w tym momencie – możemy odłożyć kupno mechanizmu na później. Warto jednak przy tym pamiętać, by zostawić miejsce.

Obecnie producenci proponują mnóstwo rozwiązań i projektów – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedno jest pewne – najlepiej jest wybierać bramę najpierw, a dopiero potem budować dom pod konkretny projekt. Dużo ciężej jest jest dobrać bramę pod konkretny wymiary i będzie to z pewnością dużo droższe. Chcąc więc zaoszczędzić – planujmy wybór bramy w pierwszej kolejności.

Jeśli nie posiadamy wiedzy na temat ich typów, wymagań i rodzajów – najlepszym rozwiązaniem będzie doradzenie się u fachowcy, który pomoże nam dokonać odpowiedniego i najlepszego wyboru. Brama garażowa to nie tylko urządzenie, które będzie zabezpieczało garaż. To również wpływ na całościowy wygląd domu – wykonane z metalu czy drewna mogą wykreować bardzo oryginalne aranżacje.

Interesują Cię bramy w Koszalinie? Odwiedź Styl – Metal. 

Podziel się: