Główna » Wybieramy wygodny materac do spania. Czym należy się kierować w czasie zakupu?

Wybieramy wygodny materac do spania. Czym należy się kierować w czasie zakupu?

  • Porady

Komfortowy sen wpływa na wydajność organizmu, samopoczucie i ogólną jakość życia. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz skrupulatniej wybierają łóżka do swoich sypialni, zwracając dużą uwagę na to, na jakim materacu przyjdzie im wypoczywać. Jeżeli jesteś przed zakupem nowego łóżka, mamy nadzieję, że poniższy poradnik ułatwi Ci dokonanie trafnego wyboru.

Materac piankowy do sypialni, czyli jaki? Dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem

Materac z pianki poliuretanowej świetnie otulają ciało, dlatego sprawdzają się w przypadku małych dzieci. Mogą być stosowane do ruchomych stelaży. Cechuje je szybsze zużycie, dlatego nie zaleca się stosowania ich w miejscach nadmiernej eksploatacji, na przykład w hotelach. Tego typu materace do spania cechuje krótsza żywotność aniżeli materaców kieszeniowych czy bonnelowych.

Materac kieszeniowe – dla kogo będzie odpowiedni?

Materac sprężynowy, zwany też kieszeniowym, charakteryzuje się punktowym punktem podparcia. Są zbudowane z gęsto rozmieszczonych sprężyn, z których każdą (nie bez powodu) umieszcza się w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu pracują one niezależnie od siebie, a materac nie ugina się cały, lecz jedynie w punktach nacisku. Producenci zwykle rozkładają kieszenie w kilku strefach nacisku. W ten sposób materac idealnie pasuje do anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Świetnie sprawdzi się w przypadku singli, jak i par, dla osób o zdrowym i chorym kręgosłupie. Szeroki wybór materaców kieszeniowych można znaleźć w sklepie internetowym https://eltap.pl/oferta/materace/51.html.

Materac bonnelowy – czym się charakteryzuje?

W przypadku materaca bonnelowego sprężyny są ze sobą połączone i pracują ze sobą. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i sprawdzają się również w przypadku osób o dużej wadze. Dlatego też są częstym wyborem do hoteli, domków wakacyjnych i pokoi wynajmowanych w ramach gospodarstw agroturystycznych czy inwestycji na najem długo- i krótkoterminowy.

Materace H1, H2, H3 i H4 – co oznaczają poszczególne oznaczenia?

Materace różnią się od siebie nie tylko rodzajem zastosowanego tworzywa, ale także stopniem twardości. Materac H1 to wybór idealny dla osób o wadze poniżej 60 kg. H1 to oznaczenie materaców miękkich. Dla nieco cięższych osób odpowiednie będą materace oznaczone jako H2. Im numerek przy literze H wyższy, tym bardziej twardy materac. Jak wybrać materac? Najlepiej wybrać się do sklepu i położyć się na każdym typie produktu, aby sprawdzić, który najbardziej nam odpowiada.

Materac z włókien kokosowych – dla kogo będzie idealny?

Materac kokosowy to świetny wybór dla najmłodszych, gdyż charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi. Może również sprawdzić się w przypadku osób o wyjątkowo wrażliwej skórze. Można dostać go w różnych rozmiarach: 90×200, 140×200 czy 160×200. Dla par najlepiej sprawdzi się model 180×200 lub 200×220, zapewniając optymalną przestrzeń do wygodnego nocnego wypoczynku. W sklepach wybór materaców jest ogromny, dlatego bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie.