Główna » Wanna czy kabina prysznicowa? Które rozwiązanie wybrać?

Wanna czy kabina prysznicowa? Które rozwiązanie wybrać?

wanna kabina prysznicowa

Codzienna kąpiel poprawia samopoczucie, odpręża i co najważniejsze stanowi element odpowiedniej pielęgnacji i troski o higienę. Można jej zażywać leżąc wygodnie w wannie lub przebywając w kabinie prysznicowej. Rynek stale się rozwija i projektanci oferują nam coraz więcej ciekawych rozwiązań. Wanny dostosowują się do kształtu ciała, posiadają funkcję masażu i charakteryzują się dużymi rozmiarami. Kabiny natomiast posiadają wbudowane radio, bicze wodne oraz nastrojowe oświetlenie. Który produkt najlepiej wybrać? Wybór urządzeń jest ogromny, ale podstawową kwestią jest to czy chcemy korzystać z wanny czy z kabiny prysznicowej. Każda z tych opcji ma wiele zalet. Odpowiedzią są zatem zapotrzebowania użytkownika. Do tego dochodzi jeszcze przestrzeń, którą dysponujemy. Typowe mieszkanie usytuowane w bloku cechuje się łazienką o niewielkich rozmiarach. Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest budżet.

Kąpiel jak w SPA

Szeroka wanna zapewnia doskonałe odprężenie i relaks. Świeczki porozstawiane na jej brzegach, ogromna ilość piany i nastrojowa muzyka pozwolą poczuć się jak w luksusowym salonie SPA. Użytkownik może zażywać kąpieli jednocześnie czytając książkę lub oglądając telewizję. Długotrwały kontakt ciała z gorącą wodą wpływa pozytywnie na jego kondycję. Pod wpływem temperatury skóra intensywniej chłonie balsamy, kremy czy olejki. Ulega więc doskonałemu nawilżeniu i staje się gładka, miękka i delikatna. Wanna daje również możliwość stosowania różnego rodzaju płynów czy syropów, które dodane do wody emitują piękny zapach i poprawiają kondycję skóry. Wanna okazuje się być doskonałym elementem dekoracyjnym. Opływowe kształty, niecki usytuowane na zgrabnych nóżkach czy wzorzyste obudowy cieszą oko i wzbudzają podziw. IMEX Top 32 posiada w swoim asortymencie wanny, które można zamontować nie tylko w łazience. Możliwość kąpieli w sypialni czy na tarasie to nowoczesne i luksusowe rozwiązanie. Coraz modniejsze stają się również niecki wpuszczane w podłogę – pozwala to na dużą oszczędność przestrzeni. 

Niewielka powierzchnia, wiele możliwości

Kabiny z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pozwalają dobrze zagospodarować przestrzeń i jednocześnie gwarantują luksus i wygodę podczas codziennego prysznicu. Dzięki szczelnym drzwiczkom powierzchnia łazienki zawsze pozostanie sucha. Niektóre obiekty zostały wyposażone przez producentów w wygodne ławeczki oraz przestronne brodziki. Odpowiednio głęboka niecka pozwala na relaksacyjną kąpiel stóp. Oświetlenie w różnych kolorach i duży wybór dysz wodnych sprawiają, że użytkownik za każdym razem doznaje innych wrażeń. IMEX Top 32 oferuje również obiekty, które w ogóle nie posiadają brodzika. Użytkownik nie przekracza więc wysokiego progu, wchodząc do kabiny. Wystarczy otworzyć szklane drzwi i już znajdujemy się w środku. Zupełnie jakby prysznic był dodatkowym pomieszczeniem w łazience. Tego typu rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie czystości. 

Użytkownik musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy preferuje codzienny relaks czy nowoczesność i oszczędność przestrzeni. Oczywiście najlepiej byłoby wybrać obydwa rozwiązania. Warto również zauważyć, że kabina prysznicowa pozwala na większą oszczędność wody. Za to drzwi przesuwne zamontowane pomiędzy wanną, a sufitem dają większe możliwości użytkowania produktu. Głównym doradcą powinien być zatem styl, w jakim została urządzona łazienka, dostępna przestrzeń oraz budżet. 

Podziel się: