Główna » Wabi Sabi – nowa kolekcja od Miloo Home inspirowana japońską filozofią

Wabi Sabi – nowa kolekcja od Miloo Home inspirowana japońską filozofią

Wabi Sabi, to nowy trend w światowym designie, który został zaczerpnięty z filozofii Dalekiego Wschodu. Stał się on inspiracją dla projektantów Miloo Home. W tym stylu nie ma miejsca na przepych i celowe upiększanie. Tu króluje równowaga, klasa i harmonia. Piękno ujęte w pozornej niedoskonałości natury. Patyna, przecierane powierzchnie połączone z dużą dozą elegancji – tym charakteryzuje się nowa kolekcja, która jest idealną propozycją dla tych, którzy cenią prostotę i harmonię.

Wabi-sabi, to japońska filozofia, która opiera się na dostrzeganiu piękna w niedoskonałościach otaczającego nas świata, naturalnym cyklu dojrzewania, a także starzeniu się. Samo słowo Wabi oznacza prostotę, natomiast Sabi to piękno wynikające z upływu czasu. W designie, ten rodzaj myślenia, widoczny jest w celowo postarzanych elementach czy tkaninach noszących ślady użytkowania. Bazuje na prostych i skromnych rozwiązaniach aranżacyjnych, które pozwalają utrzymać porządek i harmonię we wnętrzach, a przy tym są niezwykle funkcjonalne.

Wykorzystanie szlachetnych, prawdziwych i „nieidealnych” materiałów, ma ogromne znaczenie w japońskim stylu życia, gdyż to właśnie naturalność, jest w nim uważana za piękną i niezwykle cenioną. Wabi Sabi wykorzystuje: drewno, wełnę, szkło, ceramikę, len, jutę czy bawełnę organiczną. Kolekcję tę cechuje skromność barw, symbolizująca harmonię i spokój. Biel, beż, kość słoniowa, przygaszony błękit – to kolory, które zdominowały meble i akcesoria.

W serii znajdziemy: witryny, komody, szafy, sofy, narożniki, fotele, tekstylia oraz szkło.

Kolekcja Wabi Sabi dostępna będzie w salonach Miloo Home na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.miloohome.pl po 20 sierpnia.

Podziel się: