Główna » Jak urządzić dom w zgodzie z Hygge?

Jak urządzić dom w zgodzie z Hygge?

Dom urządzony zgodnie z Hygge, czyli duńską filozofią szczęścia jest elegancki, a jednocześnie ciepły i przytulny. Hygge sprawi, że będziesz wracać do domu z przyjemnością, nawet po bardzo ciężkim dniu w pracy. Odpoczniesz w nim przy kubku gorącej herbaty lub kieliszku wina. Sprawdź, jak w łatwy sposób osiągnąć harmonię w swoim domu.

Aby twój dom był ciepły i przytulny, nie musisz wcale wymieniać wszystkich mebli lub malować na nowo ścian. Możesz zainwestować w kilka dodatków, które nadadzą twoim wnętrzom wyjątkowego charakteru. Nie trzeba nawet robić zakupów w sklepach wnętrzarskich. Wyjątkowe drobiazgi możesz kupić w wielu supermarketach, a także zamówić je w e-sklepach, takich jak Tesco, Auchan czy Frisco. Opinie o ich produktach znajdziesz w Internecie.

Stawiaj na dodatki

Czasem wystarczy kupić kilka świeczek lub wymienić żarówki na takie, które dają cieplejsze światło, aby całkowicie odmienić dom. Akcesoria tego typu możesz kupić w sklepie E.Leclerc, Auchan lub Frisco. Opinie odnoście cen, a także aktualne oferty produktów dostępne są na stronach internetowych e-marketów.

Pamiętaj, aby zapoznać się z ofertą różnych sklepów i uwzględnić też dostawców internetowych, takich jak Piotr i Paweł czy Frisco. Opinie stałych klientów e-marketów wskazują, że kupując online możesz też sporo zaoszczędzić.

Doceniaj drewno

Drewniane powierzchnie mają szczególną moc: sprawiają, że niemal każde wnętrze staje się bardziej przytulne. Z łatwością można je połączyć z metalem, marmurem lub szkłem. Pasuje zarówno do eleganckich i minimalistycznych wnętrz, jak i tych bardziej klasycznych lub nawet urządzonych w stylu industrialnym.

Spersonalizuj wnętrze

Aby czuć się w domu naprawdę dobrze, urządź go w swoim guście. Warto pomyśleć o tym, co Cię motywuje do działania. Niektórzy czerpią energię ze wspomnień i wybierają ramki ze zdjęciami swoich bliskich, inni wolą designerskie napisy z motywującymi sentencjami, jeszcze inni wybierają reklamy z lat 90. Niezależnie od wyboru, zachowaj umiar i pozostaw przestrzeń wokół siebie. Nie zapominaj, że mniej znaczy więcej.

Dostosuj dom do swoich potrzeb

Jeśli po ciężkim dniu pracy największą przyjemność czerpiesz z lektury ulubionej książki, zainwestuj w poduszki i koc, które uprzyjemnią Ci ten czas. Jeżeli wolisz gorącą kąpiel, pomyśl o olejkach zapachowych, które pomogą Ci się zrelaksować. Niezależnie od upodobań i indywidualnych preferencji w kwestii aranżacji wnętrz, dom powinien być zawsze dostosowany do Twoich potrzeb, aby móc poczuć się w nim komfortowo.

Zrób to sam

Pamiętaj, że wiele drobiazgów do domu możesz zrobić sam! Wystarczy poszukać kilku wskazówek w Internecie. Robienie mebli, pielęgnowanie ogródka, a nawet tworzenie przetworów lub domowych kosmetyków to nie tylko sposób na oszczędzenie pieniędzy, lecz także świetny sposób na spędzenie czasu w duchu hygge.

Podziel się: