Główna » Taśmy LED – jak można je wykorzystać?

Taśmy LED – jak można je wykorzystać?

taśmy led

Oświetlenie z wykorzystaniem technologii LED cieszy się wiernym gronem zwolenników. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Po pierwsze, prezentuje się bardzo efektownie i nowocześnie. Po drugie, stanowi energooszczędne źródło światła. A po trzecie, pozwala użytkownikowi na szerokie możliwości aranżacyjne. Jak zatem wykorzystać potencjał taśm LED w swoim mieszkaniu? Jak przy ich pomocy odmienić domowy wystrój wnętrz? Podpowiadamy!

Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Najczęściej taśmy LED są wykorzystywane do podświetlenia blatów kuchennych. Nie ma się co dziwić, albowiem z jednej strony przestrzeń pod szafkami stanowi miejsce trudne do oświetlenia (przy użyciu klasycznego, montowanego na suficie oświetlenia), z drugiej jest często użytkowane w codziennych pracach kuchennych. Zastosowanie taśmy LED w specjalnej, aluminiowej listwie stanowi zatem skuteczne rozwiązanie, które pozwoli pogodzić estetykę z funkcjonalnością. Innym, choć równie polecanym miejscem na montaż LED-ów może być wnętrze szuflad lub szafek bądź przestrzeń przy podłodze.

Taśmy LED jako element łazienkowej aranżacji

Zaraz po kuchni, drugim miejscem, które bardzo dobrze czuje się w towarzystwie taśm LED jest łazienka. Zamontowane pod prysznicem lub wanną, nad lustrem czy w okolicy zabudowy WC będzie prezentować się najlepiej. Należy jednak pamiętać, że łazienka jest miejscem dość wymagającym na montaż oświetlenia. Zmienne temperatury, wilgoć, para wodna, możliwe zachlapania sprawiają, że LED-y muszą być pokryte odpowiednimi powłokami, np. silikonowymi.

Nowoczesny salon w towarzystwie taśm LED

Nie tylko kuchnia oraz łazienka stanowią dobre miejsce na montaż oświetlenia LED-owego. Coraz częściej zaczynają gościć w nowoczesnych aranżacjach salonu, zdobiąc nie tylko sufity podwieszane, wnęki czy meble, ale również zabudowy RTV, obrazy czy rodzinne fotografie. Tak naprawdę, możliwości ich wykorzystania są wręcz nieograniczone, co dodatkowo wpływa na popularność ich zastosowania. Nie chodzi jednak o samo miejsce montażu, ale również kolorystykę. Duży udział w tym zakresie odgrywają taśmy LED RGB, które pozwalają na oświetlenie pomieszczenia w różnych barwach, np. niebieskim, czerwonym czy zielonym.

Gdzie jeszcze?

Montaż taśm LED nie ogranicza się do kuchni, łazienki czy salonu. Równie chętnie wybierane jest do sypialni, pokojów dziecięcych czy hollów, albowiem jest nie tylko efektowne wizualnie, ale również zapewniające energooszczędność. Ze względu na możliwość ściemniania, zmieniania barwy czy natężenia światła, coraz częściej wykorzystywane jest jako element wyposażenia inteligentnych domów.