Szybkie i tanie budownictwo, czyli mieszkanie bez przepłacania!

To zrozumiałe, że każdy z nas chce mieszkań w dogodnych i komfortowych warunkach. Prawda jest taka, że przytulny i funkcjonalny dom jest w dzisiejszych czasach uznawany za standard, który powinien dotyczy każdego, niezależnie od stanu majątkowego. Co ciekawe, współczesne rozwiązanie konstrukcyjne pozwalają na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów bez konieczności wystawienia się na szczególnie wysokie koszty związane z przystosowaniem wnętrza do użytkowania dla domowników. Jednym z tych rozwiązań są tanie schody modułowe, które całkowicie odmieniają to, w jaki sposób podchodzi się do piętrowych mieszkań.

Co jest wyjątkowego w schodach modułowych?

Głównym atutem, jaki wyróżnia tanie schody modułowe, jest ich duża uniwersalność oraz elastyczność. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one unikalną, modułową konstrukcję, dzięki której można przystosować je do niemal każdego wnętrza! Głównym wymogiem są tutaj solidne ściany oraz odrobina wolnego miejsca, chociaż warto zaznaczyć, że dla tanich schodów modułowych wcale nie potrzeba szczególnie dużo przestrzeni.

Ich sposób montażu jest prosty, a jednocześnie nieprawdopodobnie pomysłowy. Większość wariantów posiada dwa główne punkty oparcia. Jednym z nich są oczywiście same ściany budynku, do których przytwierdza się je przy pomocy śrub, drugi to natomiast stelaż, zazwyczaj w postaci stalowej kolumny przebiegającej przez centralną część schodów. Rozwiązanie to pozwala na szybkie przystosowanie ich do różnych wnętrz – schody modułowe mogą przybierać bardzo wiele form!

Schody modułowe – jaki jest to wydatek?

Z racji, że jest to pod wieloma względami dość innowatorski element konstrukcyjny, wiele osób błędnie uważa, że nawet tanie schody modułowe będą stanowiły dla nich poważny wydatek. Nic bardziej mylnego! W porównaniu do standardowych schodów, w które nadal wyposażona jest większość polskich domów, wydatki związane z tanimi schodami modułowymi są znikome. Wynika to głównie z faktu, że dzięki ich pomysłowej metodzie instalacji, nie wymagają one żadnych trwałych zmian w samej konstrukcji mieszkania.

Cecha ta sprawia, że wielu deweloperów, którzy stawiają na nowoczesne osiedla mieszkaniowe, wprowadza do swoich projektów właśnie schody modułowe – i to na niemal masową skalę! Można spodziewać się, że w przeciągu zaledwie kilku następnych lat, rozwiązanie to zacznie być uznawane za zupełnie nowy standard dla polskich domów! Nie ma zatem na co czekać – wystarczy zaznajomić się z ofertą najbardziej znanych producentów i wybrać model dla siebie.

Podziel się: