Główna » Czy sprzedaż mebli przez internet jest opłacalna?

Czy sprzedaż mebli przez internet jest opłacalna?

  • Meble

Okazuje się, że tak, skoro przez 25 lat można dobrze prosperować na rynku meblarskim, a obecnie sprzedawać meble sypialniane z litego drewna w ilości ok. 1500 sztuk miesięcznie. Dowodem na to jest działalność firmy STWD Roman Bilecki, będącej właścicielem sklepu Beds.pl.

W rozwoju firmy i umocnieniu jej pozycji na rynku, z pewnością, pomógł sklep internetowy oraz wprowadzony do niego system sprzedaży. Domena beds.pl stanowi bezpośredni kanał dystrybucji mebli. Dzięki niej wyroby firmy STWD mogą trafić do sypialnianych wnętrz na drodze kilku kliknięć. Jak wszyscy wiemy Internet to potęga. Firma wierzy, że wielkość wirtualnego świata będzie przyczyniać się, z każdym miesiącem, także do wielkości osiąganych wyników sprzedażowych. Do sporego zainteresowania ofertą sklepu Beds.pl przyczynia się także jej skrupulatność, rzetelność, autentyczność i atrakcyjność.

Czy Polacy chętnie kupują meble przez Internet?

Zdecydowanie, choć na pewno rzadziej niż odzież, kosmetyki, czy sprzęt AGD. Zakupy przez Internet to oszczędność czasu i pieniędzy. Polacy chętnie kupują meble za pośrednictwem sieci, choć dla wielu osób zakup mebla do spania może wydawać się absurdem, bo jak można kupić coś, na czym będzie się spało przez dobrych kilka lat nie mając możliwości dotknięcia mebla, zobaczenia go z bliska i, wreszcie, położenia się na nim. Sęk tkwi w naszej świadomości i wiedzy na temat zakupów przez Internet. Nawet po zakupie klientowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego i nieużywanego towaru, bez podawania przyczyny. Jednak trafiając na zaufanego i doświadczonego sprzedawcę oraz sklep o dobrej renomie, możemy być pewni, że dokonanych zakupów nie będziemy żałować. Sklepowi Beds.pl udało się zdobyć zaufanie klientów, którzy dokonują zakupów za pośrednictwem strony www. Przejrzysta strona internetowa, dokładne wymiary wszystkich mebli, realne zdjęcia oraz fachowa obsługa przyczyniły się do jego popularności i zadowolenia klientów.

Jak się jednak okazuje nie tylko Polacy uważają, że „dobre, bo polskie”. Sklep Beds rozwinął i nadal rozwija sprzedaż zagraniczną. Sprzedaż ta, dla właściciela firmy jest dowodem na to, że polskie produkty to dobre produkty. Meble eksportowane stanowią ok. 70% sprzedaży. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepów internetowych o zagranicznych domenach. Sklepy czesko-, słowacko-, litewsko-, węgiersko-, anglo- i niemieckojęzyczne umożliwiają dotarcie do krajów Unii Europejskiej. Dodatkowo, kontakty z wyselekcjonowanymi hurtownikami z Niemiec i Francji dają firmie pewność, że końcowy, zagraniczny klient docenia wysoką jakość polskich produktów.

Oczywiście, jak w każdej branży, także i tej meblarskiej, odczuwana jest recesja. Dlatego firma STWD, ciesząc się z miesięcznej sprzedaży na poziomie około 1500 sztuk mebli, może, póki co, spać spokojnie.

Jakie trendy panują obecnie w meblach do sypialni? Czego najczęściej szukają klienci?

Poznanie preferencji klientów to klucz do sukcesu, który firma STWD Roman Bilecki wypracowała na przestrzeni lat. Choć trendy się zmieniają, to w dziedzinie mebli sypialnianych są i te, które utrzymują się od dłuższego czasu i nic nie zapowiada, aby miały się zmienić. Tendencją tą jest ekologia. Dzięki zamiłowaniu do eko-produktów meble do sypialni z naturalnego drewna cieszą się sporą popularnością. Poza tym tradycyjne drewno można różnie zaaranżować. Meble klasyczne, stylowe, minimalistyczne-japońskie oraz bogato zdobione w stylu barokowym. Klienci poszukują mebli nowoczesnych, ale też nawiązujących do tych tradycyjnych, o zaskakującym wzornictwie, jednocześnie praktycznych, o smukłej i delikatnej linii, które będą przy tym mocne, trwałe, niedrogie i wykonane z materiałów ekologicznych.

Wobec powyższego, można stwierdzić, że sprzedaż mebli przez Internet jest opłacalna. Pamiętać jednak należy, że konkurencja na rynku jest duża. Pokusić się można także o stwierdzenie, że na rynku liczą się duzi i doświadczeni gracze, bo jak w każdej dziedzinie życia, tak i w przypadku zakupu mebli, liczy się doświadczenie oraz pozytywne opinie, a na te mogą liczyć tylko Ci, którzy na swoim koncie mają dziesiątki tysięcy wyprodukowanych mebli i tyle samo sprzedanych.

Podziel się: