Główna » Smacznie i gustownie kompletujemy meble do jadalni

Smacznie i gustownie kompletujemy meble do jadalni

meble do jadalni

Jadalnia zaraz po kuchni jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tutaj cała rodzina, wspólnie spędza czas przy konsumpcji posiłków. Ważne jest więc, aby było to miejsce, w którym będziemy się czuć dobrze i swobodnie. Często stanowi ona oddzielny element kuchni, bądź scala kuchnię z salonem.

Wszystko jest zależne zatem od tego, w jaki sposób mamy rozplanowane nasz pomieszczenia. Jeśli jadalnia jest oddzielnie wyznaczonym pomieszczeniem, mamy dowolność w dopasowaniu wszystkich detali. Natomiast jeżeli stanowi ona połączenie pokoju dziennego, jadalni i kuchni warto zachować pewną spójność.

Oczywiście najważniejszym meblem, jaki musi znaleźć się w naszym pomieszczeniu jest stół. Wybór odpowiedniego stołu musi być dobrze przemyślany. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto zastanowić się do czego ma nam służyć i jak często będziemy z niego korzystać. Bardzo ważna jest również jego wielkość. Jeżeli jadalnia nie jest dużym pomieszczeniem, dobrą opcją jest stół okrągły bądź też taki z zaokrąglonymi rogami. Ważne jest także to, ile osób będzie zasiadać do posiłku. W momencie, kiedy organizujemy dużo spotkań towarzyskich, warto zainwestować w stół rozkładany, przy czym nie powinien sprawiać nam trudności przy składaniu czy też rozkładaniu. Wszystko powinno się odbywać sprawnie i szybko. Tego typu rozwiązania oferuje firma 33meble.pl.

Jadalnia oczywiście wcale nie musi być mała. Jeżeli mamy dużą jadalnię, warto zainwestować w stół prostokątny bądź kwadratowy. Trzeba jednak uważać, żeby jeden mebel nie zdominował całego pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest  bardzo komfortowe, gdyż gdy chcemy zyskać na miejscu, wystarczy stół przesunąć np. pod ścianę. Może on dodatkowo pełnić rolę np. biurka. Natomiast jeśli chodzi o przyjmowanie gości, przy stole kwadratowym możemy wyróżnić miejsca gorsze i lepsze. Trudno rozmawia się dwóm osobom, siedzącym po przeciwnych stronach. Takiego problemu nie ma za to przy stołach owalnych bądź okrągłych. Poza tym, jeśli mamy dzieci, lepszym rozwiązaniem jest właśnie stół owalny, gdyż bawiąc się i biegając, nie uderzą się w ranty. Tego typu rozwiązanie jest to więc dużo bezpieczniejsze.

Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa powinien być wykonany. Stół w jadalni ma nam służyć przez lata, a co za tym idzie, powinien być zrobiony z najwyższego rodzaju materiału. Z jakiego? Zasada jest jedna – drewno i materiały drewnopochodne nigdy nie wychodzą z mody, dlatego też jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie. Poza tym powinien być odpowiednio dopasowany do wystroju wnętrza i harmonizować z jego kolorystyką. W ofercie firmy 33meble.pl znajdziemy wyroby uznanych producentów ze względu na jakość wykonania i design.

Jeśli wnętrze jest nowoczesne, możemy mieć w jadalni stół szklany, nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, jednakże trzeba pamiętać, że takiego stołu nie rozłożymy.

Kolejnym, ważnym elementem są dobrze dobrane krzesła. Muszą być przede wszystkim wygodne. dobrze byłoby, żeby jednocześnie były dopasowane do stołu jak też do reszty pomieszczenia. Wybór krzeseł jest naprawdę ogromny. Wszystko zależne jest od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Często nawet najtańsze, dobrze wyprofilowane krzesło może być wygodne. Warto jednak w takim przypadku zainwestować w pokrowce, które zapewnią nam dodatkowy komfort, a przy tym są także strasznie praktyczne, gdyż w każdej chwili możemy je zdjąć i po prostu najzwyczajniej w świecie wyprać. 

Najpopularniejszym rozwiązaniem są krzesła z tapicerowanym siedziskiem. Ważnym punktem odniesienia jest materiał, z jakiego są wykonane. Musi on być wytrzymały, odporny na plamy i zniszczenia. Oczywiście kolorystycznie musi być dopasowane do reszty pomieszczenia.

Wygoda i komfort jest bardzo ważna, dlatego też trzeba pamiętać o tym, aby każda osoba zasiadająca przy stole, miała ok. 60 cm przestrzeni. Zapewni to swobodę wykonywania ruchów, a  co za tym idzie poprawi znacznie komfort gości czy domowników.

Podziel się: