Główna » Słuchawki natryskowe

Słuchawki natryskowe

Wybór odpowiedniej słuchawki natryskowej

W punktach sprzedaży armatury łazienkowej znaleźć można bardzo dużo różnych modeli słuchawek natryskowych. Różnią się one wyglądem, ceną i funkcjonalnością. Jaką więc wybrać, aby spełniała nasze oczekiwania? Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania i jaki budżet chcemy przeznaczyć na jej zakup. 

Wygląd słuchawki

Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca klient, kupując towar jest jego wygląd. W szczególności dużą rolę odgrywa on u kobiet. Coraz częściej wybierane są modele o uproszczonej formie geometrycznych kształtów. Zwolennicy minimalistycznego designu najczęściej wybierają słuchawki z płaską główką i wtopionymi w całość dyszami.

Materiał

Drugim ważnym elementem podczas wyboru słuchawki prysznicowej jest jej materiał wykonania. Najczęściej produkowane są z tworzyw sztucznych. Na rynku nie brakuje też słuchawek wykonanych z mosiądzu. Mają one jednak kilka wad, do których zalicza się ciężar (podczas upadku mogą zarysować wannę lub brodzik), szybkie nagrzewanie się powierzchni, oraz ograniczoną funkcjonalność. Czasem ciężko jest ocenić materiał wykonania, gdyż zarówno tworzywa sztuczne, jak i mosiądz wykańczane są w tej samej palecie kolorów takich jak: inox, satyna i chrom.

Funkcjonalność

Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie armatury łazienkowej jest jej funkcjonalność. Z tego względu, słuchawki można podzielić na dwie grupy: jedno i wielofunkcyjne. Ten pierwszy wybierany jest najczęściej i skierowany jest dla osób, którym zależy na podstawowej funkcjonalności. Jeśli jednak jesteśmy bardziej wymagający, do wyboru mamy słuchawki z możliwością regulacji strumienia wody. W szerokiej gamie produktów nie brakuje słuchawek z hydromasażem. W zależności od ciśnienia wody, strumienie masują ciało, działając na nie odprężająco. Cześć w słuchawek posiada też funkcję biczy wodnych. Jeśli zależy nam na połączeniu zwykłej kąpieli z masażem wodnym ,to jest to idealne rozwiązanie. Kolejną funkcjonalnością słuchawek wielofunkcyjnych jest możliwość wytwarzania strumienia mgiełki wodnej. Strumień rozpylonych cząsteczek wody doskonale zrasza, chłodzi, nawilża i relaksuje ciało.

Sposób czyszczenia

Ostatnią rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru słuchawki natryskowej, jest sposób jej łatwość jej czyszczenia. Osad wapienny jaki powstaje trzeba regularnie usuwać za pomocą odpowiednich środków chemicznych. Aby nie zarysować powierzchni, powinniśmy unikać stosowania wybielaczy, związków chloru i środków zawierających kwasy. Nieodpowiednie czyszczenie może spowodować zmatowienie, a co za tym idzie utratę walorów estetycznych.

Sprawdź pełną ofertę słuchawek natryskowych na https://onninen.pl/pl-PL/zestawy-natryskowe/sluchawki-natryskowe,c2761

Podziel się: