Główna » Shelfie – o nowym trendzie w aranżacji półek

Shelfie – o nowym trendzie w aranżacji półek

W ostatnim czasie portale społecznościowe zostały zdominowane przez popularność zdjęć, które przedstawiają nowoczesną formę martwej przyrody, czyli shelfie. Najprościej rzecz ujmując: jest to moda na fotografowanie naszych półek w domu oraz ich zawartości. Domowe półki niejako odzwierciedlają nasz charakter. Wyznawcy tej mody uważają, iż odpowiednia aranżacja półki ukazuje światu naszą osobowość.

 

Personalizacja domowej półki jest czynnością przyjemną, wypełniamy je ulubionymi przedmiotami lub tymi o wartości sentymentalnej, zdjęciami, książkami, czy odpowiednimi ozdobnikami. Moda na shelfie wzmaga w nas potrzebę posiadania pięknej półki, jak i praktycznej oraz wytrzymałej. W przypadku półek zawieszanych, jeżeli wyposażymy je w ogromne ilości książek, czy stary masywny kuferek, nasze meble muszą być przystosowane do większych obciążeń (w przeciwnym wypadku półka zerwie się ze ściany). W sklepie Meble Za Grosze każdy może dokonać zakupu wymarzonej półki. Ze względu na szeroką gamę tego typu produktów, posiadamy różnorakie półki, panele czy nadstawki do biurek. Ze względu na duży asortyment, Klient znajdzie półki zgodne z jego stylem, co pozwoli na stworzenie idealnego shelfie.

 

Podczas aranżacji półki określmy najpierw swój styl. Możemy postawić na klasyczny sposób zdobienia. W takim przypadku wyposażymy półki ogromem książek, ramkami ze zdjęciami, starymi (ale pełnymi uroku) rzeczami, pamiątkami, oryginalną kolekcją (np.: płyt winylowych, różnych aparatów fotograficznych czy starych monet), akcesoriami używanymi codziennie, kosmetykami, kwiatami, czy przedmiotami związanymi z naszą pracą (aparat, dyktafon, klucze od samochodu, czy laptop), miłośnicy zwierząt potrafią na półce położyć swojego kota, aby pozował do zdjęcia. W takim przypadku o wiele lepiej jest wybrać masywną półkę, zdolną pomieścić dużą ilość przedmiotów. Półka, może mieć ponadto nieco konserwatywny wygląd.

 

Drugim bardzo popularnym sposobem zdobienia półek jest styl minimalistyczny. W takim przypadku lepiej sprawują się nowoczesne półki (szeroki wybór tego typu produktów, również znajduje się w sklepie Meble Za Grosze), cechują się przede wszystkim prostotą wykonania, co jest obowiązkowe tworząc minimalistyczne shelfie. Pragnąc wykonać zdjęcie w tym stylu chcemy ukazać jak najwięcej, przy jak najmniejszej ilości przedmiotów na półkach. Postawimy wtedy na naszym meblu jedno zdjęcie z białą ramką, wraz z jednym ozdobnikiem. Czasem może być to aparat oraz kwiatek w białej prostej doniczce. Wybierając ten styl wykazujemy się wyrafinowaniem, jak i dbałością o szczegóły.

 

Bez znaczenia jaki jest nasz styl, shelfie jest z pewnością świetnym sposobem na ukazanie światu swojej osobowości, zapoznanie innych z naszą codziennością oraz zainteresowaniami.

Podziel się: