Główna » Rodzaje armatury kuchennej

Rodzaje armatury kuchennej

Jedną z bardzo ważnych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wykonując remont kuchni, jest wybór odpowiedniej baterii kuchennej. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na jej funkcjonalność, a nie wygląd. Oczywiście to drugie też jest ważne, jednak nie najistotniejsze. Jeśli nieodpowiednio dobierze się baterię, to nie tylko straci się komfort korzystania ze zlewu, ale także będzie się narzekać na wygląd swojej baterii. Wybierając konkretny model baterii, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, wśród których są sposób montażu, liczba uchwytów, wysokość i zasięg działania wylewki. Oczywiście należy zwrócić uwagę także na powłokę baterii.

Sposób montażu baterii

Dostępne są baterie kuchenne, które są montowane na dwa różne sposoby – naścienne oraz stojące. Bateria kuchenna naścienna montowana jest bezpośrednio w ścianie i wymaga bardzo precyzyjnego montażu. Drugim typem baterii jest bateria kuchenna naścienna, która osadzana jest w zlewie lub blacie kuchennym.

Uchwyty

Baterie różnią się sposobem dystrybucji wody. Na rynku znaleźć można armaturę jedno i dwuuchwytową. Ten pierwszy rodzaj baterii jest obecnie uważany za najlepszy do użytkowania, a także może znacznie obniżyć zużycie wody. Tego rodzaju bateria kuchenna jest bardzo prosta w użytkowaniu. Za pomocą jednej wajchy reguluje się ciśnienie wody oraz jej temperaturę. Doskonale sprawdzają się w przypadku mycia ręcznego, ponieważ pozwala właśnie na obniżenie zużycia wody. W przypadku gdy używa się tego rodzaju baterie do mycia ręcznego. Jeśli chodzi o baterie dwuuchwytowe to posiadają one dwa oddzielne kurki – jeden do wody zimnej, drugi ciepłej. Przy ich wykorzystaniu ustawia się oddzielnie ciśnienie dla wody zimnej i ciepłej. Tego typu bateria kuchenna jest wolniejsza, mniej wygodna oraz mniej precyzyjna. Doskonale jednak nadaje się do kuchni wykonanych w stylu retro.

Innym rodzajem baterii dostępnych na rynku są baterie bezdotykowe, które uruchamiają się na podstawie ruchu. Doskonale sprawdzają się na przykład w marketach czy innych instytucjach publicznych.

Wylewka

W przypadku wyboru wylewki należy zwrócić uwagę na jej typ oraz długość. Na rynku dostępne są wylewki w takich typach jak wyciągane, obrotowe, sprężynowe, nieruchome, składane oraz wysokie. Każdy z tych rodzajów ma oczywiście swoje własne zastosowania.

Oczywiście warto zwrócić uwagę także na wysokość wylewki, jak również rodzaj armatury kuchennej i ilość otworów. Warto dokładnie zastanowić się jaka w przypadku konkretnej kuchni się sprawdzi. Odpowiedni wybór baterii znacznie poprawi komfort korzystania z kuchni.

Artykuł powstał we współpracy z https://fonti.com.pl/baterie-kuchenne-cat-276

Podziel się: