Główna » Relaks w domu – wygodny i elegancki fotel do każdego wnętrza

Relaks w domu – wygodny i elegancki fotel do każdego wnętrza

Mamy ten czas, gdy coraz dłuższe, niekiedy deszczowe popołudnia i wieczory nie zachęcają nas do wypraw poza miasto czy choćby wyjścia na spacer i większość wolnego czasu wolimy spędzać w pomieszczeniach zamkniętych. Ale właśnie wtedy, gdy dostęp do dziennego światła i kojącej zieleni będzie znacznie ograniczony, nasza potrzeba odpoczynku stanie się jeszcze większa niż latem. Może zatem warto już dziś zatroszczyć się o domową strefę relaksu odpowiednią na jesień czy zimę?

Najlepiej jeśli wygospodarujemy, na przykład w salonie, specjalne miejsce przeznaczone wyłącznie do odpoczynku. Możemy umieścić w nim stolik kawowy, regał na książki i czasopisma, gadżety meblowe, takie jak stojaki na gazety i wino, niewielki barek i panel RTV czy szafkę na odtwarzacz, z którego popłynie uspokajająca muzyka. Jednak najważniejszym i niezbędnym elementem będzie tu na pewno wygodna sofa lub fotel. To one sprawią, że w komfortowy sposób obejrzymy ciekawy film bądź posłuchamy ulubionych melodii przy filiżance wyśmienitej kawy lub po prostu oddamy się krótkiej, poobiedniej drzemce. Fotel może być oczywiście nieruchomy i mocno osadzony na podłożu, ale może też zwiększać nasze poczucie relaksu przez delikatne kołysanie.

Taką przyjemność zapewni nam miękki, wyposażony w dobrze wyprofilowane siedzisko, fotel-bujak Alpha firmy 4iQ. Zawieszony na stabilnej konstrukcji ze stali i drewna, z siedziskiem wyłożonym miękkimi poduszkami dostarczy użytkownikom niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych. Na takim fotelu zrelaksujemy się również w towarzystwie ukochanej osoby lub przyjaciela, gdyż w kolekcjach firmy dostępne są także modele podwójne.

Jeśli przestrzeń pomieszczenia nie pozwala na umieszczenie fotela na konstrukcji, możemy wyposażyć naszą domową strefę wypoczynku w fotel wiszący – pojedynczy lub podwójny mocowany do sufitu. Będziemy mogli wówczas huśtać się nie tylko do przodu i tyłu, ale też bujać na boki.

Ekskluzywne fotele Alpha wykonane są z klejonego warstwowo drewna modrzewia syberyjskiego oraz stali, w spokojnej kolorystyce tapicerki (terracotta, beż i zielony) i dlatego świetnie prezentują się w pomieszczeniach zaaranżowanych w naturalnej stylistyce. Obok drewnianych mebli, w otoczeniu ciepłych barw będą wyglądały naprawdę znakomicie. Natomiast do surowych, industrialnych aranżacji wprowadzą niepowtarzalne ciepło i nastrój sprzyjający relaksacji. Fotele posiadają też wiele zalet praktycznych. Dzięki zdejmowanym pokryciom łatwo utrzymamy je w czystości. Modele stojące bez trudu przeniesiemy w dogodne miejsce. A wszystkie należące do kolekcji z powodzeniem wykorzystamy również na tarasie, balkonie, a także, gdy przyjdzie odpowiednia pora w ogrodzie, ponieważ Alpha są odporne na warunki atmosferyczne – elementy stalowe pomalowano metodą proszkową, natomiast drewniane zostały zaimpregnowane ciśnieniowo, a następnie olejowane.

W strefie relaksu nie może zabraknąć zieleni, to przecież ona najlepiej działa na nastrój, uspokaja i wprowadza w doskonałe samopoczucie. Jeśli ustawimy bądź zawiesimy nasz fotel-bujak pośród pięknych roślin w dowolnej chwili poczujemy się jak na upragnionych wakacjach. Elegancki, funkcjonalny i uniwersalny może nam towarzyszyć przez cały rok, uatrakcyjniając wypoczynek i wspaniale ozdabiając każde spotkanie towarzyskie.

Podziel się: