Główna » Recepta na nietuzinkową ścianę, czyli wariacje z fototapetą w roli głównej

Recepta na nietuzinkową ścianę, czyli wariacje z fototapetą w roli głównej

fototapeta

Fototapeta stała się jedną z tych aranżacji, które budzą zachwyt i dają nieskończone możliwości dla każdego, komu zależy na nietuzinkowości i oryginalności. Oczywiście, za pomocą pędzla i farby również jesteśmy w stanie stworzyć oryginalne wzory na ścianie, ale czy jesteśmy w stanie uzyskać aż tak realistyczny efekt?

Fototapeta to zdjęcie w bardzo dużym formacie w wysokiej rozdzielczości umieszczone na ścianie. Nie sposób zliczyć ilość możliwych wzorów, gdyż jedynym limitem jest nasza wyobraźnia. Marzymy o tym, by codziennie budzić się pośród palm i piaszczystych plaż? Z fototapetą jest to możliwe. A może mamy swoje ulubione zdjęcie, które chcielibyśmy umieścić na ścianie, przywołując codziennie wspomnienia? Oczywiście możemy to zrobić. Jedyne co nam potrzebne to swój własny projekt i zdjęcie dobrej jakości, z wysoką rozdzielczością. Tak przygotowany projekt przekazujemy firmie zajmującej się wykonywaniem fototapet na zamówienie, a fototapeta będzie gotowa w mgnieniu oka. Czy jesteśmy w stanie otrzymać taki efekt za pomocą tapety czy farby? Oczywiście, że nie.

Kolejną zaletą fototapety,której nie znajdziemy nigdzie indziej jest możliwość zamówienia fototapety samoprzylepnej, której montaż jest niesamowicie prosty i z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Oczywiście są też tapety, które należy przykleić za pomocą specjalistycznego kleju – mamy natomiast dowolność wyboru.

Farba w łazience nie zawsze jest dobrym pomysłem – wilgoć i obecność wody może jej zaszkodzić. Tapeta w kuchni może wchłaniać zapachy i nie być odporna na tłuszcze. Natomiast fototapeta nadaje się do każdego pomieszczenia, ze względu na specjalne struktury, które zostały dobrane według zapotrzebowań i wymagań danego pomieszczenia. Jednym słowem – fototapeta na kabinie prysznicowej czy na lodówce to świetny pomysł.

Ostatnio bardzo modną stała się fototapeta 3D, która swoją kolorystyką sprawia, że wzór jest niesamowicie realistyczny. Fototapeta jest również bardzo dobrym sposobem na przestrzenne powiększenie pomieszczenia w przypadku, gdy umieścimy ją tylko na jednej ścianie. Jeśli więc mamy małe mieszkanie – fototapeta będzie złotym środkiem.

No właśnie – fototapeta na lodówkę to świetny pomysł na odnowienie i odświeżenie, co również sprawdza się w przypadku starych i zniszczonych mebli. Zamiast wyrzucać stare meble, możemy je odnowić i sprawić, że będą wyglądały jak nowe – i jakie oryginalne!

Planując rewolucje w swoim mieszkaniu, biurze czy też innym pomieszczeniu bardzo często zwracamy uwagę na koszty z tym związane. I tutaj bardzo dobra informacja – koszt fototapety nie należy do najwyższych i z pewnością każdy będzie mógł sobie na nią pozwolić. W dodatku zaoszczędzamy mnóstwo czasu, ponieważ sam montaż nie zajmuje dużo czasu i nie jest skomplikowany. Nie musimy również czekać, jak to jet w przypadku pomalowania ścian farbą.

Wzornictwo i pomysły bez limitów, do każdego pomieszczenia, bez wygórowanej ceny – czego chcieć więcej?

Autorem artykułu jest firma Topago – fototapety na wymiar w atrakcyjnych cenach.