Główna » Przemysł wagami stoi

Przemysł wagami stoi

  • Domy
wagi przemysłowe

Urządzenia ważące przydają się w wielu branżach. Co rusz musimy coś ważyć, wliczając to siebie. Choć nasz wynik nie zawsze nas satysfakcjonuje, to cieszymy się, gdy producent dorzucił kilka kilogramów surowca od siebie. Jak wygląda ważenie w przemyśle?

Pomiar ciężaru dotyczy wielu branż, z którymi na co dzień mamy do czynienia. Jest też wiele takich dziedzin, o których słyszymy sporadycznie. Nie mniej osoby w nich pracujące każdego dnia wykonują takie pomiary nawet wielokrotnie. Najczęściej spotykamy wagi w sklepach lub supermarketach, które odmierzają kupowany towar. Remontując dom lub urządzając ogród, potrzebujemy konkretną ilość materiałów wyrażoną w kilogramach. Zakup opału na zimniejsze miesiące również wymaga zważenia. Zdarza się, że musimy określić ciężar przedmiotu o niestandardowych wymiarach np. coś bardzo długiego. Jak wygląda świat wag przemysłowych?

Wagi do niestandardowych gabarytów

W przemyśle wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia pomiarowe. Niektóre sprzęty wyglądają jak większe wersje rozwiązań sklepowych. Po prostu różnią się zakresem pomiaru i można je wykorzystać u weterynarza, jak i w hurtowni z materiałami budowlanymi. Część przedmiotów ze względu na swoje gabaryty wymaga indywidualnego podejścia. Wspomniany słup lub element wiatraka również trzeba zważyć, aby transport został dopuszczony do ruchu i spełniał określone normy.

Dla niestandardowych konstrukcji wykorzystuje się wagi płozowe. To urządzenia, które składają się z dwóch płóz, które nie są ze sobą połączone i w każdej z nich znajdują się czujniki sensometryczne. Sprawia to, że urządzenia nie mają ograniczeń co do wielkości ważonych przedmiotów. Dobrze sprawdzą się więc w hurtowniach i halach produkcyjnych. Zwarzenie zbiornika na mleko czy beli papieru na tego typu wadze, jest znacznie prostsze w porównaniu z innymi tego typu sprzętami.

Wagi przemysłowe

W szeroko rozumianym przemyśle stosuje się między innymi wagi platformowe. Można ich używać do pomiarów przedmiotów i towarów do około 300kg. Znajdują swoje zastosowanie w sklepach, ale także w gospodarstwach rolnych. W tych ostatnich stosuje się także wagi pomostowe, które obsługują większy ciężar maksymalny do 6t. Przy sprzedaży bydła opasowego lub płodów rolnych można dokładnie zmierzyć towar przed wyjazdem do skupu, lub ubojni.

Wagi najazdowe wykorzystuje się w magazynach, gdzie podczas przewożenia towarów z miejsca na miejsce używa się różnego rodzaju wózków. Odpowiedniki takich wag stosuje się także przy sprzedaży ciężkich materiałów budowlanych lub węgla na opał. Wówczas pojazd ważony jest przed załadunkiem oraz po nim, a różnica w wadze stanowić będzie ciężar zamówionego towaru. Warto wspomnieć także o wagach paletowych, które używa się, jak sama nazwa wskazuje do ważenia palet oraz wagach hakowych. Te ostatnie sprawdzają się również do pomiaru przedmiotów o nieregularnych kształtach.

Wagi przemysłowe, które będą przydatne w wielu biznesach znaleźć można na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe.

Sprzęt do pomiaru ciężaru, czyli powszechnie znana waga, jest wykorzystywana w wielu branżach. Niektóre modele spotykamy na co dzień, a z niektórymi nie będziemy mieli do czynienia nigdy. Wagi różnią się od siebie kształtem, a niektóre w ogóle nie przypominają tych tradycyjnych, znanych nam urządzeń. Przeznaczone są do pomiaru ciężaru przedmiotów o różnej wielkości i długości oraz innych specjalistycznych przedmiotów. Wagi to narzędzia, które w dzisiejszych realiach mają szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle.