Porady

Potrzebujesz wymienić zepsuty zamek w drzwiach, a nie wiesz jak? Pomożemy Ci!

Każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zgubić klucze lub zatrzasnąć drzwi tak, że nie mogliśmy ich otworzyć. Czasem bywa też tak, że zamek w drzwiach z niewiadomych powodów odmawia współpracy i to jeszcze w najmniej oczekiwanym momencie. Co wtedy zrobić? Do kogo się zwrócić?

Kiedyś, w czasach naszych rodziców, jedynym rozwiązaniem było wezwanie ślusarza lub kogoś znajomego, tzw. „złotej rączki”. Niestety, w trakcie weekendów lub świąt trudno było znaleźć kogoś, kto chciałby takiej pomocy udzielić. Obecnie na rynku jest mnóstwo firm, które reklamują się jako pogotowie zamkowe (np. ABC Zabezpieczeń z Warszawy). Większość z nich oferuje swoje usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Niektórzy pewnie powiedzą, że do wymiany zamka w drzwiach wcale nie jest potrzebna pomoc ślusarza. Oczywiście jest to prawda, ale tylko wtedy, gdy drzwi są otwarte i dysponujemy kompletem odpowiednich narzędzi. Niestety, w przypadku gdy drzwi nie chcą się otworzyć, a jedynym narzędziem jakim dysponujemy jest scyzoryk, nie zdziałamy nic bez pomocy fachowca.

Każdy technik z pogotowia zamkowego jest wyposażony w najwyższej klasy narzędzia, dzięki którym szybko otworzy mieszkanie, usunie usterkę lub wymieni zamek. Prawie wszyscy technicy są zaopatrzeni w większość dostępnych na naszym rynku zamku. Wszystko po to, aby nie zostawić klienta bez możliwości zamknięcia mieszkania.

W przypadku, gdy drzwi zostały zatrzaśnięte, jedynym sposobem na dostanie się do mieszkania może być nawiercenie zamka, jednak wtedy trzeba będzie go od razu wymienić.

Jeśli okaże się, że rzeczywiście konieczna jest wymiana zamka, fachowiec w pierwszej kolejności zdemontuje szyldy, rozety lub klamki aby uzyskać swobodny dostęp do zamka. Zarówno w przypadku klamki jak i szyldów, sposób demontażu oraz czas potrzebny na jego wykonanie uzależniony jest od typu drzwi. Po usunięciu okuć przyjdzie pora na wymianę wkładki. Jeśli okaże się, że przyczyną problemów nie jest uszkodzenie samej wkładki, fachowiec będzie w stanie wymienić także zamek wpuszczany.

Problemy ze zgubionymi kluczami lub zatrzaśniętymi zamkami dotyczą nie tylko drzwi do domu, ale również drzwi samochodowych. Często zdarza się, że nieuważny kierowca zatrzaśnie kluczyki w aucie lub złamie klucz próbując przekręcić go w zamku, np. zimą przy dużym mrozie. Możemy oczywiście najpierw sprawdzić, czy przypadkiem nie ma innej możliwości dostania się do wnętrza samochodu (np. przez bagażnik lub uchyloną szybę). Jeśli nie, to wtedy z pomocą przyjdzie nam pogotowie zamkowe (np. ABC Zabezpieczeń z Warszawy). Firma, która posiada doświadczonych i profesjonalnych pracowników, bez problemu poradzi sobie nawet z najtrudniejszym wyzwaniem. Dobre pogotowie zamkowe powinno to zrobić bez żadnych uszkodzeń naszego pojazdu, a także powinno być w stanie otworzyć zamek niezależnie od marki samochodu.

Pamiętajmy, że im więcej zabezpieczeń antywłamaniowych posiadają nasze drzwi, tym dłużej będzie trwało ich otwieranie w przypadku zatrzaśnięcia. Również koszt takiej usługi będzie uzależniony od czasu poświęconego na otwarcie drzwi. Pamiętajmy jednak, że wybierając firmę, która od lat zapewnia profesjonalne usługi, będziemy mieć pewność, że zostanie to zrobione dobrze i w miarę możliwości szybko.

Polecamy również..