Główna » Pomysły na upięcie zasłony

Pomysły na upięcie zasłony

zasłony

Zasłony i firany to praktyczna dekoracja okna, która tak często jest pomijana w urządzaniu wnętrz. My dzisiaj zwrócimy uwagę na upięcia zasłon i opowiemy o ewentualnych pomysłach na wzbogacenie ich.

Nie bójmy się eksperymentować! Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar w tym, co kreujemy. Podstawową zasadą dobierania zasłon i ich dodatków jest kompatybilność. Dodatek służący za upięcie powinien współgrać z zasłoną, a ta z wnętrzem, w którym się znajduje. Nadal tak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że taka współpraca kolorów składa się na stworzenie fantastycznych efektów całego wnętrza, całej aranżacji. Pamiętajmy, że fantazyjne zasłony i firanki potrafią być nie tylko praktyczną dekoracją, ale także mogą wprowadzają charakter do naszego wnętrza.

Jak upiąć zasłonę?

Od technicznej strony jest to bardzo proste: bierzemy zasłonę, solidną drabinę aluminiową, wieszamy zasłonę i upinamy, dekorujemy. Jeśli jednak zależy nam na stworzeniu spójnej całości, musimy się trochę natrudzić. Pamiętajmy o zasadzie kompatybilności.

Dlatego może rozbudujmy bardziej to pytanie: Jak upiąć zasłonę, tak aby wyglądało to efektownie i finezyjnie? Są dwie drogi do osiągnięcia tego celu, o jednej tylko wspomnimy, o drugiej opowiemy. Pierwsza to gotowe rozwiązania, czyli po prosto kupno takiej zasłony z już gotowym upięciem. Jest to jednak droga dla leniwych, a my wierzymy w chęci naszych czytelników, dlatego teraz o drugiej drodze – kreatywnej.

Oto parę pomysłów dla domowego dekoratora:

Kreatywny sposób dekorowania zasłon polega na tym, aby małym nakładem sił często zmieniać upięcia, wykorzystując do tego przedmioty, które teoretycznie się do tego nie nadają. Takim przedmiotem jest np. pasek od spodni. Jeśli masz pomysł na minimalistyczną dekorację swojego okna, wykorzystaj do tego dwa paski skórzane. Idealne będą pasowały do stonowanych, gładkich zasłon.

Kolejnym takim przedmiotem są korale, które możesz zakupić na pobliskim bazarze, a które dodadzą pięknego akcentu kolorystycznego do zasłon, które wybierzesz.

Bransoletka drewniana lub metalowa, to kolejny przedmiot, który zapewne codziennie nie jest używany, a który wzbogaci wzorzystą zasłonę w Twoim domu.

Możesz również wykorzystać wszelkiego rodzaju spinki, pętelki i inne dostępne na rynku dodatki. Tak naprawdę w tej kwestii jest pełna dowolność, a jedne, co może ograniczać pomysły na upięcia w Twoim domu, to Twoja wyobraźnia.

Podziel się: