Główna » Ogrzewanie na podczerwień w mieszkaniach

Ogrzewanie na podczerwień w mieszkaniach

Współcześnie istnieje wiele metod, które pozwalają na skuteczne ogrzewanie mieszkań. Między innymi, coraz większą ilość zwolenników zyskuje ogrzewanie za pomocą urządzeń emitujących promieniowanie podczerwone. Tego rodzaju ogrzewanie ma wiele zalet, wystarczy tu wspomnieć chociażby jego dość atrakcyjną cenę, skuteczność, osiągany komfort cieplny i właściwości, które są korzystne dla alergików. Zastosowana innowacyjna technologia pozwala skutecznie ogrzewać mieszkanie lub dom. Rozwiązanie sprawdza sie dobrze, zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych domach. Ogrzewanie na podczerwień można dowolnie dostosowywać do charakterystyki naszego domu.

Ogrzewanie sufitowe, podłogowe i inne

Ogrzewanie na podczerwień jest możliwe przy użyciu różnego rodzaju urządzeń emitujących tego rodzaju promieniowanie. Zazwyczaj stosuje się ogrzewanie podłogowe, albo sufitowe, dostępne są jednak różnego rodzaju urządzenia, które mogą być montowane na ścianach mieszkań. W przypadku ogrzewania sufitowego stosuje się odpowiedniego rodzaju panele grzewcze. Panele takie emitują promieniowanie podczerwone, które nie ogrzewa powietrza, ale przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Ogromną zaletą tego rodzaju ogrzewania, jest to, że odczuwalna temperatura, a co za tym idzie – komfort cieplny, są odbierane jako wysokie przy realnej temperaturze niższej niż w przypadku innych rodzajów ogrzewania. Panele sufitowe to również możliwość zaoszczędzenia miejsca w mieszkaniu i brak konieczności instalowania tradycyjnych kaloryferów. Wygląd tego rodzaju paneli nie rzuca się w oczy. Ogrzewanie podłogowe z użyciem podczerwieni wykonywane jest głównie przy użyciu mat grzewczych, które instaluje się pod panelami. Na rynku obecne są również ozdobne panele do wieszania na ścianach, które oprócz funkcji grzewczej pełnią również funkcję dekoracyjną. Na panelach na podczerwień, możliwe jest naniesienie dowolnego obrazu, dzięki czemu panel na podczerwień zaczyna spełniać funkcje estetyczne.

Ogrzewanie na podczerwień koszty

Koszty ogrzewania na podczerwień są relatywnie niskie, w porównaniu z innymi typami urządzeń grzewczych zasilanych energią elektryczną. Biorąc pod uwagę skuteczność tego rodzaju ogrzewania i fakt, że odczuwalna temperatura w tym przypadku jest wyższa, niż przy zastosowaniu innych urządzeń, tanie ogrzewanie mieszkania z zastosowaniem paneli na podczerwień jest możliwe. Koszt samych paneli zalezy od wielkości, mocy i rodzaju emitowanego promieniowania. Ogrzewanie na podczerwień stanowi ekologiczne ogrzewanie.

Podziel się: