Główna » Ogrodzenie terenu budowy to podstawa

Ogrodzenie terenu budowy to podstawa

  • Porady
ogrodzenie terenu budowy

Zapewnienie bezpieczeństwa i spełnienie wszystkich standardów BHP na budowie to bardzo odpowiedzialne zadanie. Staje przed nim kierownik budowy, bo i on będzie odpowiadał głową za wszystkie niedociągnięcia – i nic dziwnego. Miejsce, w którym powstaje nowa nieruchomość bywa bardzo niebezpieczne, dlatego przebywać tam mogą jedynie osoby upoważnione, a te postronne muszą mieć stosowną zgodę. Jednak w dzisiejszych czasach złodzieje oraz bezdomni upodobali sobie właśnie place budowy.

Polskie prawo skonstruowano tak, żeby starało się chronić obywatela, także przed nim samym. Nic więc dziwnego, że ministerstwo infrastruktury nałożyło takie restrykcje na place budowy – dzieje się tak dlatego, że w przeciwnym razie ktoś mógłby sobie zrobić krzywdę, wchodząc na teren, na którym nie powinien się znajdować. W tym celu właśnie dobrze jest zainwestować w ogrodzenia tymczasowe budowlane – które znajdziemy na przykład pod tym adresem: https://www.topbudowa.pl/ogrodzenia-tymczasowe-budowlane. Wybór sklepu, który zapewni nam odpowiednie ogrodzenie jest rzeczą niezwykle istotną, zwłaszcza w zakresie naszego bezpieczeństwa.

Chroń się przed niepożądanymi gośćmi

Podobnie jak ogradzamy własną posesję, plac budowy również musimy zabezpieczyć – i to nawet podwójnie. Nocami powinien znajdować się tam stróż, który będzie pilnował, żeby przypadkiem miejsce to nie stało się skwerkiem dla bezdomnych i uzależnionych. Jest to o tyle ważne, że obecność niepożądanej osoby w miejscu budowy sprawia, iż kierownik ponosi konsekwencje, a co za tym idzie, deweloperowi można cofnąć pozwolenie. Z racji tego, że wiele firm sprzedaje mieszkania jeszcze zanim je wybuduje, byłaby to sytuacja bardzo problematyczna.

Na szczęście można się zabezpieczyć – inwestując właśnie w ogrodzenie. Odpowiednio wykonane z materiałów najwyższej jakości sprawi, że wyraźnie zaznaczymy, gdzie znajduje się teren prac i gdzie nie można przekraczać ustalonej granicy.

Wybieraj dobrego sprzedawcę

W dzisiejszych czasach Internet ma nam do zaoferowania bardzo dużo produktów, dystrybuowanych zresztą za pośrednictwem firm i osób prywatnych. Z tego też powodu może pojawić się pokusa, żeby ogrodzenia kupować od tych drugich – wszakże wydaje się to tańszym rozwiązaniem. W rzeczywistości jednak będziemy musieli dopłacić do takiej inwestycji – raz, że kupowanie w miejscu przez nas niesprawdzonym może okazać się ślepym strzałem (na przykład przez to, że nie będzie to licencjonowany przedmiot), a dwa, że nie otrzymamy ani gwarancji, ani dowodu zakupu. Z tego też względu należy przede wszystkim przeglądać sprawdzone miejsca, chociażby takie jak topbudowa.pl. Liczy się w tym przypadku zadowolenie poprzednich klientów, więc możemy sprawdzić opinie.

Reasumując, na bezpieczeństwie nigdy nie należy oszczędzać – może się to dla nas bardzo źle skończyć. Konsekwencje prawne mogą być bardzo bolesne, dlatego też musimy ostrożnie podejmować decyzje o zakupie i zawsze powinniśmy wybierać licencjonowanych sprzedawców, którzy znają się na rzeczy i będą umieli nam doradzić w każdym aspekcie.