Główna » Odbiór mieszkania – ważna chwila w naszym życiu

Odbiór mieszkania – ważna chwila w naszym życiu

  • Porady

Nareszcie jest! Po wielu miesiącach oczekiwania deweloper zaprosił nas na spotkanie w związku z odbiorem mieszkania. Niedługo po tym otrzymamy klucze i będziemy mogli się urządzać. Warto jednak do tego etapu podejść z rozwagą.

Nareszcie jest! Po wielu miesiącach oczekiwania deweloper zaprosił nas na spotkanie w związku z odbiorem mieszkania. Niedługo po tym otrzymamy klucze i będziemy mogli się urządzać. Warto jednak do tego etapu podejść z rozwagą.

Nie tyle w momencie wybierania mieszkania przeżywamy duże emocje, ile w sytuacji, gdy odbieramy od niego klucze. Jeżeli posłużyć się dowolną skalą, to osiąga ona szczyty właśnie w takich momentach. Nie ma co się temu dziwić. W końcu nie codziennie udaje nam się zrealizować marzenia. Pomimo całej tej otoczki, która nam towarzyszy i sprawia, że fruniemy ponad chodnikiem, powinniśmy zejść na ziemię. Taki stan z pewnością nie pozwoli nam trzeźwo ocenić, czy wszystkie umówione elementy zostały zrealizowane. Poza głównymi punktami z umowy, które utkwiły nam w głowie, nie będziemy pamiętali, czy wszystko zostało dopilnowane. Czy na pewno tak powinien wyglądać odbiór mieszkania?

Profesjonalne wsparcie

Powszechnie wiadomo, że nie ma możliwości posiadania pełnej wiedzy na każdy temat, który nas bezpośrednio dotyczy. Nie musimy wiedzieć, jak piecze się chleb czy z czego składa się samochód, ale możemy jeść pyszne śniadania i wygodnie podróżować. Podobnie wygląda sprawa z odbiorem mieszkania. Jeśli nie jesteśmy inspektorami budowlanymi lub inżynierami z tego kierunku, to trudno nam będzie ocenić, czy wszystko jest w porządku. Myślenie, że w pustym mieszkaniu nie ma czego sprawdzać, świadczy tylko o tym, że przyda nam się pomoc. Dzięki niej możemy sporo zaoszczędzić, zarówno nerwów, jak i pieniędzy.

Odbiór mieszkania wspólnie z profesjonalistą ma wiele zalet. Przede wszystkim kwestie formalne oraz projektowe, które do prostych nie należą, zostaną nam w przystępny sposób przedstawione. Jeśli nie interesują nas zagadnienia techniczne, to fachowiec nie będzie nas zanudzał, tylko przejdzie do działania. Sprawdzenie dokumentacji ze stanem faktycznym nieruchomości to podstawa. Dochodzą także zagadnienia związane z usterkami, o których raczej byśmy nie pomyśleli. Rysa na szybie, czy źle wypoziomowana ściana działowa nie rzucają się w oczy, do czasu. Kiedy zaczniemy się urządzać możemy, się zdziwić, że szafa odstaje od ściany, jakby chciała się przewrócić. Takie sytuacje się zdarzają, ale my chcemy ich uniknąć.

Odbiór mieszkania Poznań

Stolica wielkopolski to miejsce, w którym inwestycje budowlane realizowane są w wielu lokalizacjach. Każda ma swoją specyfikę, każdy deweloper buduje nieco inaczej, w różnym standardzie i z różnych materiałów. Inaczej pracują całe ekipy na poszczególnych projektach. Te wszystkie ogólne rzeczy mają wpływ na ostateczny kształt naszego mieszkania. O ile nie możemy ingerować w cały proces, o tyle możemy zweryfikować, czy produkt końcowy jest zgodny z zamówieniem. W końcu nie kupujemy mieszkania na miesiąc, a na lata. Lepiej więc odkrywać świat podróżując niż znajdować wady ukryte, które z czasem zatrują nam życie.

Inspektor budownictwa to osoba o wysokich kompetencjach, która ma duże doświadczenie i odbierała nie jedną budowę. Mamy możliwość wykorzystania tej wiedzy w najlepszy możliwy sposób – dla siebie. To pewnego rodzaju polisa, która chroni nas przed wszelkimi nieprawidłowościami. Te z kolei mogą się pojawiać na każdym kroku. O ile sami nie interesujemy się budownictwem lub nie pracujemy w branży, o tyle będzie nam łatwiej poprosić o pomoc specjalistę. Dzięki temu mamy pewność, że taka kontrola z należytą starannością dopełni wszystkich formalności. Informacja o odbiorach mieszkań w Poznaniu znajduje się na https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/poznan.

Odbiór domu to ważny moment, do którego powinniśmy przywiązać szczególną uwagę. Wiele nieprawidłowości nie jest od razu widocznych, a w większości przypadków nie wiemy nawet czego szukać. W takiej sytuacji warto wspomóc się wiedzą inżynierów i inspektorów, którzy przeprowadzą nas przez cały proces odbioru. Po wszystkim możemy dać upust swojej radości i ze spokojem przejść do etapu wykończenia.

Podziel się: