Główna » Obrazy i fototapety – jak udekorować dom?

Obrazy i fototapety – jak udekorować dom?

Obrazy i fototapety

Urządzanie własnego mieszkania jest w istocie prawdziwą przyjemnością. Posiadanie swojego lokum jest luksusem, na który niewielu może sobie pozwolić. Tym niemniej, kiedy ów luksus już posiadamy, chcemy w miarę możliwości jak najpiękniej ustroić nasze cztery kąty. Co tu dużo mówić, sami wiemy, jak ma wyglądać nasz dom.

Niektórzy zastanawiają się, czym uzupełnić ściany. Zazwyczaj zależy to od stylu, który przyjęliśmy w domu, część z nas bowiem kieruje się w tym wypadku konkretnymi stylizacjami. Z tego też powodu często wybieramy obrazy na ścianę.

Pusta ściana nie jest bowiem miłym widokiem i niektórym kojarzy się z laboratorium lub szpitalem. Nic dziwnego: ostatecznie każdy chce mieć na czym zawiesić oko. Możemy wybrać dowolny obrazek.

Powiedzmy, że mieszkamy w stosunkowo niewielkim mieszkaniu w środku miasta. W tym momencie chcielibyśmy mieć coś, co mogłoby nam przypominać o szumie fal i przyjemnej ablucji w morskiej toni. Z tego też powodu dobrze wybrać krajobraz w formie obrazu na ścianę.

A może wspomnienia?

Równie dobrym pomysłem może być przeniesienie własnych wspomnień na ścianę. Dobra firma zajmująca się wykonywaniem obrazów zrobi nam specjalny wizerunek, który będzie stanowił wspomnienie o tym, co robiliśmy w przeszłości. To może być na przykład wspólne zdjęcie rodzinne lub swoista kronika dokonań podróżniczych. Mogą to być również wspomnienia z pracy albo ze szkoły. Obraz przekazuje wiele, a my decydujemy, co się na nim znajdzie.

Poza wspomnieniami, na obrazach mogą pojawić się też nasi ulubieni bohaterowie popkultury. Niektórzy lubią na przykład Gwiezdne Wojny i chcieliby zobaczyć na ścianie Dartha Vadera. Z kolei fani Tolkiena chętnie przyjrzeliby się Drużynie Pierścienia wędrującej po ich ścianie.

Fototapeta zawsze dobrze wygląda

Doskonałym sposobem na wypełnienie ściany mogą być również fototapety. Warszawa jest przykładem miasta, które może się znaleźć na ich powierzchni. Ale możemy wybrać również inne lokalizacje czy miejscowości, które mogłyby pełnić taką funkcję. Niektórzy wybierają na przykład Egipt, Tunezję czy chociażby Wielki Kanion.

Fototapeta doskonale sprawdza się jako zastępstwo zwykłej tapety, jest również od niej znacznie ładniejsza i w łatwiejszy sposób usuwalna. Znudzi się nam jedna? Zaraz możemy ją zamienić drugą.

Poza tym laminowana fototapeta to doskonały pomysł nie tylko do salonu, ale również do kuchni czy łazienki. Te miejsca wcale nie muszą być wyłożone trudnymi zresztą do czyszczenia kafelkami. Zamiast tego można wybrać nowoczesną fototapetę i cieszyć się tym, co mamy!

Podziel się: