Główna » Objawy uszkodzenia elektrozaworu w pralce — sprawdź, kiedy konieczna będzie wymiana elektrozaworu

Objawy uszkodzenia elektrozaworu w pralce — sprawdź, kiedy konieczna będzie wymiana elektrozaworu

W każdej pralce znajduje się elektrozawór, którego główną funkcją jest dopilnowanie tego, aby w odpowiednim momencie zamknąć lub otworzyć przepływ wody. Jeśli ulegnie on awarii, to pralka na pewno nie będzie działać prawidłowo. Dlatego tak ważne jest poznanie sygnałów, które oznaczają, że konieczna będzie wymiana tego elementu.

Wymień elektrozawór zamiast pralki

Prawda jest taka, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak prawidłowo rozpoznać awarię pralki, dlatego wolimy skorzystać z usług fachowca, który powinien prawidłowo zdiagnozować problem. Jednak warto zwrócić uwagę na pewne objawy i gdy będziemy całkowicie pewni, możemy, choćby zasugerować wymianę elektrozaworu. Warto też dopilnować, aby fachowiec zamontował w pralce nowy, najwyższej jakości elektrozawór, choćby ten oferowany przez firmę http://medynski.pl/category/elektrozawory.

Niepobieranie wody

Pralka niepobierająca wody to jeden z najczęstszych problemów, z którymi musimy się borykać. W takim przypadku niemal pewne będzie to, że mamy do czynienia z awarią elektrozaworu. Na szczęście nie będzie wiązać to się ze zbyt dużymi kosztami i nie sprawi, że trzeba będzie kupować nową pralkę. Oczywiście przed wymianą elektrozaworu koniecznie trzeba sprawdzić niedrożność węża lub, czy po prostu nie jest on zagięty.

Niepobieranie detergentu

Innym symptomem wskazującym na to, że konieczna może okazać się wymiana elektrozaworu, jest niepobieranie detergentów, takich jak płyn do płukania, czy proszek. Może się okazać, że ciśnienie w urządzeniu jest zbyt małe, aby możliwe stało się wypłukanie umieszczonej substancji. Zanim dokonasz wymiany, sprawdź jeszcze, czy odpływ jest na pewno drożny i oczywiście, czy po praniu proszek nadal znajduje się w dozowniku. Wtedy zyskamy całkowitą pewność.

Wyciek z pralki

Co ciekawe wyciek wody z pralki w trakcie prania może oznaczać, że elektrozawór został nieprawidłowo zamocowany na wężu. W takim przypadku oczywiście unikniemy konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z usług fachowca. Możemy całą usterkę wykonać samodzielnie, aby nie ponieść z tego tytułu żadnych kosztów, choć nie da się ukryć, że większość z nas woli w takiej sytuacji po prostu zawołać fachowca, który wykona całą usługę błyskawicznie i na pewno prawidłowo.

Wyciek wody z pralki a konieczność wymiany elektrozaworu

Oczywiście może okazać się, że elektrozawór jest zużyty lub też ma wadę fabryczną, która sprawia, że nawet prawidłowe podłączenie do węża, będzie skutkowało wyciekaniem wody w trakcie prania. Wtedy zawsze konieczna będzie wymiana urządzenia. Nie warto naprawiać elektrozawór, gdyż w krótkim czasie może ulec kolejnej awarii, przez co niepotrzebnie stracimy podwójnie pieniądze.

Zbyt głośna praca pralki

Pralka, która w trakcie swojej pracy działa zbyt głośno również powinna być przez nas obserwowana. Często jest to jeden z wcześniejszych symptomów, który może oznaczać, że z elektrozaworem dzieje się coś niepokojącego. W niektórych sytuacjach wystarczy go przeczyścić.

 

Podziel się: