Główna » Nadaj swojej kuchni charakteru

Nadaj swojej kuchni charakteru

kuchnia

Kuchnia to najistotniejsze pomieszczenie każdego mieszkania. Jej wymiary mogą układać się w kształt prostokąta lub kwadratu. Bez względu na wielkość powierzchni, właściciel musi pomieścić wszystkie urządzenia potrzebne do przechowywania i przygotowania posiłków. Pojemna lodówka, nowoczesny piekarnik i małe sprzęty takie jak roboty czy mikrofalówki mogą w dużym stopniu przytłoczyć wnętrze. Z tego względu należy zadbać o wystrój kuchni. Można zdecydować się na przytulne pomieszczenie ozdobione warkoczami czosnku utrzymane w ciepłych barwach. Jeśli jednak zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni i bardziej nowoczesne rozwiązania, warto zdecydować się na szklane elementy. Stanowią one atrakcyjny akcent, a te zestawione z dodatkowym oświetleniem potrafią zrobić ogromne wrażenie. Szklana podłoga czy panele umieszczone nad blatem potrafią nadać kuchni niepowtarzalnego charakteru.

Czystość przede wszystkim

Jak wiadomo, kuchnia jest pomieszczeniem najbardziej podatnym na zabrudzenia. Przyrządzanie potraw wiąże się z ryzykiem przedostawania się składników na powierzchnię blatów, podłogi czy nawet ścian. To właśnie z tej przyczyny już w fazie projektowania wnętrza, należy decydować się na odpowiednie materiały. Powierzchnia oddzielająca blat od wiszących szafek jest najczęściej pokrywana płytkami ceramicznymi. Są one bowiem łatwe w czyszczeniu. Nie zmienia to jednak faktu, że znajdujące się między nimi fugi już po krótkim okresie użytkowania stają się źródłem brudu i zarazków, których obecność jest po prostu niedopuszczalna w miejscu, w którym przechowujemy żywność. Okazuje się, że najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest aplikacja szklanych paneli. Materiał charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością. Wyrób, renowacja, obsadzanie luster dysponuje nowoczesnym piecem, dzięki czemu możliwy jest proces hartowania szkła i zapewnienia mu najwyższej jakości. Sprawia to, że produkt jest odporny nie tylko na obicia, ale również na zarysowania. W przypadku ewentualnego rozbicia, które wymagałoby dużej siły, szkło rozpadnie się na nieostre kawałki. Wszelkie zabrudzenia są w łatwy sposób eliminowane z gładkiej powierzchni. Co więcej, produkt charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć. Jest to istotna cecha jeśli chodzi o wystrój kuchni. Wiadomo bowiem, że podczas gotowania wytwarza się ogromna ilość pary wodnej. Ze względu na opisaną właściwość, panele szklane nadają się również do łazienki.

Wyjątkowy design

Styl w jakim urządzona zostanie kuchnia zależy od wielu czynników. Można tutaj zaliczyć upodobania właścicieli, budżet, którym dysponują oraz dostępność określonych materiałów. Ważne jest, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały. W przeciwnym razie powstanie efekt chaosu i bałaganu. Panele szklane mogą zostać ozdobione różnego rodzaju wzorami. Wyrób, renowacja, obsadzanie luster traktuje indywidualnie każdego klienta i dobiera grafikę, która spełni jego oczekiwania. Możemy więc decydować się zarówno na skromne wzory w stonowanych barwach jak i ciepłe, kolorowe obrazy. Panele szklane już same w sobie są niezwykle atrakcyjnym elementem wystroju, cieszącym oko zarówno właścicieli mieszkania jak i gości.

Podziel się: